"Na dobre i na złe" odcinek 301

"Na dobre i na złe" odcinek 301

Nowa ordynator oddziału interny namawia Trettera na otworzenie w Leśnej Górze szkoły rodzenia.
/ 04.10.2007 13:47
"Na dobre i na złe" odcinek 301
Niedziela (30.09.), godz. 16.05, "Na dobre i na złe" (odc. 301 "Bez mamy"), Reż. Kordian Piwowarski, Wyk. Małgorzata Foremniak, Artur Żmijewski, Bartosz Opania, Anita Sokołowska, 60 min., TVP 2:
Policja przywozi do szpitala Eryka, który został brutalnie pobity przez bandę wyrostków. Chłopiec uciekł z domu, ponieważ chciał odszukać matkę alkoholiczkę. Okazuje się, że Eryk jest poważnie chory i musi być leczony w klinice hematologii. Nowa ordynator oddziału interny namawia Trettera na otworzenie w Leśnej Górze szkoły rodzenia. Małgosia ukrywa przed Robertem fakt, że jest w ciąży. Boi się, że jego choroba jest dziedziczna. Donovan przekazuje Korzyckiemu oświadczenie, w którym stwierdza, że nie zgłasza żadnych finansowych roszczeń wobec kliniki.

Zobacz też powtórki wcześniejszych odcinków:


Piątek (28.09.), godz. 20.35, "Na dobre i na złe" (odc. 292 "Po znajomości"), Reż. Krzysztof Rogala, Wyk. Małgorzata Foremniak, Artur Żmijewski, Bartosz Opania, Anita Sokołowska, 48 min., TV Polonia:
Latoszek dowiaduje się o filmie krążącym w Internecie. Składa rezygnację z pracy. Kalarus zarzuca Tretterowi niegospodarność. Sytuację ratuje Meg, która spłaca długi Donovana. Kuba informuje ją, że lek, który znalazła u Roberta stosuje się w chorobach psychicznych. Pawica, Drzewiecki i Mariolka - za radą Korzyckiego - decydują się zerwać umowę z Donovanem. Pliszka prosi Patrycję o wynajęcie mu garażu kliniki. Dawny przyjaciel Alicji, Rafał, ma w Leśnej Górze przejść operację przepukliny. Mejer jest o niego zazdrosny. Przed zabiegiem dochodzi do komplikacji - okazuje się, że chłopak jest uczulony na podany przez Alicję lek.


Piątek (05.10.), godz. 20.35, "Na dobre i na złe" (odc. 293 "Niewinne lekarstwo"), Reż. Krzysztof Rogala, Wyk. Małgorzata Foremniak, Artur Żmijewski, Bartosz Opania, Anita Sokołowska, 47 min., TVP 2:
Klinika wznawia swoją działalność. Nieoczekiwanie zjawia się Donovan i informuje Mariolkę, że rezygnuje z opłaty karnej za zerwanie umowy. Psychiatra podejrzewa, że cierpi on na psychozę maniakalno-depresyjną. Załamana Małgosia wyznaje Zosi prawdę o chorobie męża. Samotna matka, Jola, przywozi do szpitala kilkunastoletnią córkę Kasię, która ma problemy z krzepliwością krwi. Lekarze odkrywają, że chorobę wywołała niechcący matka dziewczynki, która nieświadoma zagrożenia podawała córce lekarstwo zawierające kwas acetylosalicylowy.