Na co zwrócić uwagę, wybierając plecak dla przedszkolaka?

Małe dzieci uwielbiają plecaki – mogą w nich nosić swoje najcenniejsze skarby, a także mieć przy sobie drobny posiłek, na przykład soczek i kanapkę. Oczywiście maluch nie może nosić nic ciężkiego i nie powinien mieć plecaka na plecach przez długi czas. Wybierając plecak dla przedszkolaka należy zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Przed wami najważniejsze wskazówki.
/ 16.08.2013 13:33

Plecak Explorer Queen of Hearts Babymel/ fot. materiały prasowe Pawłowska Media

Kieszonki i przegródki

Plecak przedszkolaka powinien mieć jak najwięcej przegródek i kieszonek, w których dziecko pomieści wszystkie swoje skarby – małe zabawki, kredki czy drobne słodycze. Warto zwrócić uwagę na to czy w plecaku znajdują się specjalne przegródki na jedzenie – najlepiej z powłoką termoizolacyjną. Warto by plecak miał osobną przegródkę na picie.

Polecamy: Wyprawka do przedszkola

Solidność wykonania i ergonomiczny kształt

Kupując plecak dla dziecka w wieku około trzech lat trzeba mieć świadomość tego, że dziecko będzie bardzo często „testowało” jego wytrzymałość. Na etapie przeglądania różnych modeli plecaków, należy zwrócić uwagę na jakość jego wykonania. Musi być dokładnie zszyty mocnymi nićmi, a także mieć dobre zapięcia w postaci suwaków. Istotne jest też to, by miał ergonomiczny kształt i wygodne, regulowane szelki. Warto też, aby u góry plecaka była rączka umożliwiająca przenoszenie go w ręku. Jest to wygodne rozwiązanie również dla rodzica, kiedy maluchowi „znudzi się” już chodzenie z plecakiem na plecach.

Wygląd plecaka

Dla dziecka niezwykle ważny jest oczywiście wygląd jego plecaka. W przypadku dziewczynki może mieć on kształt serduszka lub mieć pikowany wzór serc, tak jak na przykład plecak Explorer Queen of Hearts Babymel, który dostępny jest w sklepie babymama.pl (cena 119 zł).

Źródło: Materiały prasowe Pawłowska Media/ (dr)

Zobacz także: Jak zapobiegać wadom kręgosłupa?