POLECAMY

Wiemy, dlaczego dzieci nie chcą ćwiczyć na wf-ie!

Wypisujesz dziecku zwolnienia z wf-u? Błąd! Zobacz, do czego prowadzi taka decyzja!
Wiemy, dlaczego dzieci nie chcą ćwiczyć na wf-ie! fot. Fotolia

Prawie pół miliona uczniów ma nadwagę lub cierpi z powodu skrzywienia kręgosłupa. Kluczem do sukcesu jest prawidłowa dieta oraz aktywność fizyczna. A jak wynika z raportu Najwyższej Izby Kontroli, coraz więcej dzieci nie chce ćwiczyć na WF-ie.

Szokujący raport Najwyższej Izby Kontroli!

W szkołach rośnie odsetek uczniów niećwiczących i nieobecnych na zajęciach. W raporcie NIK czytamy, że w starszych klasach szkół podstawowych nie bierze czynnego udziału w zajęciach ok. 15% uczniów, w gimnazjach co czwarty, a w szkołach ponadgimnazjalnych odsetek ten sięga już 30%!

Jakie są powody niećwiczenia na lekcjach wychowania fizycznego?

Dzieci i młodzież jako główne powody unikania ćwiczeń wymieniały względy zdrowotne (35%) oraz nieatrakcyjny sposób prowadzenia zajęć (31%). Uczniowie wskazują, że nauczyciele nadmiernie preferują gry zespołowe (28%) oraz ćwiczenia gimnastyczne (20%). Z kolei inne formy zajęć - np. bieganie, taniec, aerobik, pływanie - stanowią zaledwie niewielki procent wszystkich prowadzonych zajęć.

Do czego prowadzą ciągłe zwolnienia z zajęć?

Dzieci są szczególnie zagrożone otyłością, a niećwiczenie podczas zajęć wychowania fizycznego i siedzący tryb życia sprzyja narastaniu problemu.

napisane na podstawie materiałów prasowych Programu "Porcja Pozytywnej Energii"
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)