Koszulki na specjalne zamówienie

Co łączy Szymona Majewskiego, Kayah i Przemka Saletę? Czyżby cała trójka miała wystąpić w roli jury w najnowszej edycji jednego z show telewizyjnych? Nic podobnego. Każde z nich wcieliło się za to w… projektanta mody. Wszystko po to, żeby pomóc chorym dzieciom. Przy okazji zmalowali prawdziwe arcydzieła!
/ 30.11.2011 06:15

Co łączy Szymona Majewskiego, Kayah i Przemka Saletę? Czyżby cała trójka miała wystąpić w roli jury w najnowszej edycji jednego z show telewizyjnych? Nic podobnego. Każde z nich wcieliło się za to w… projektanta mody. Wszystko po to, żeby pomóc chorym dzieciom.
Przy okazji zmalowali prawdziwe arcydzieła! 

Mamy dwie dobre wiadomości. Pierwsza jest taka, że ubranka projektowane przez gwiazdy trafiają do sprzedaży. Druga jest natomiast taka, że kupując jedno z nich, nawet to w najmniejszym rozmiarze, spełniacie dobry uczynek, bo pomagacie chorym maluchom.

Endo. Zawsze z myślą o dzieciach

Endo od początku istnienia ma na uwadze przede wszystkim dobro dzieci. To dla nich od lat powstają nowe kolekcje ubranek, urocze akcesoria i inne zachwycające produkty – wszystkie doskonałej jakości i dostosowane do potrzeb naszych pociech. Zawsze ładne, zawsze modne, zawsze wygodne.

Ale na tym nie koniec. Z miłości do dzieci Endo od maja 2010 roku cyklicznie organizuje akcję „Odkrywamy talenty”, w ramach której zaproszone do współpracy gwiazdy naprawdę wielkiego formatu zamieniają się w projektantów i rysują wzory, które następnie wędrują na koszulki z limitowanych kolekcji. Dochód z ich sprzedaży trafia z kolei do Fundacji Spełnionych Marzeń, która od lat opiekuje się dziećmi z chorobami onkologicznymi i ich rodzinami.

Co zmalowały gwiazdy?

Na początku był Szymon Majewski i jego śmiała kreska. Jego… hmm, trudno stwierdzić, do czego podobne stwory ozdobiły T-shirty dla dzieci i dorosłych. 

KOSZULKA SZYMONA MAJEWSKIEGO

Następnie do Talentów Endo dołączyła Kayah. – Świat można i trzeba zmieniać na lepszy. Choroby nowotworowe dotykają także dzieci, to tragedia, z którą również borykają się ich bliscy, niewyobrażalna dla kogoś, kto już jest rodzicem. Zrobiłam to z myślą o tych wszystkich, którzy walczą z tą straszną chorobą i jej skutkami – piosenkarka wyjaśnia, dlaczego przyłączyła się do akcji. Zaprojektowane przez nią koszulki nie tylko były ładne, ale jeszcze niosły ze sobą głębokie przesłanie, np. o pokoju na świecie.

KOSZULKA KAYAH

Niesamowicie kolorową kolekcję ubranek zaprojektował dla Endo także Jurek Owsiak. Jak mówi sam autor, pomysł na rysunki przyszedł mu do głowy podczas oglądania telewizji.  – To takie typowe „maziaje”. Robię je, kiedy rozmawiam, słucham, mówię. Uwielbiam wszelkiego rodzaju dziwolągi, „krowopiesy” i przyjazne nam dziwno ludy.

Całkowity dochód ze sprzedaży akurat tej kolekcji zasilił Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

KOSZULKA JURKA OWSIAKA

Ostatnio do grona przyjaciół dzieci (i Endo) dołączył Przemysław Saleta. Znany pięściarz, którego cała Polska pokochała, kiedy zdecydował się oddać córce nerkę w skomplikowanej operacji, postanowił włączyć się do akcji pomocy dzieciom chorym na raka. 

Co zmalował? Piękne ubranka, które na dodatek zachęcają do zdrowego odżywiania! „Jem warzywa, będę silny”, „Jem owoce, będę słodka” – czarne i karminowe T-shirty dla najmłodszych i ich rodziców przekonują o tym, że warzywa i owoce są  zdrowe.

KOSZULKI PRZEMKA SALETY

Wszystkie koszulki zaprojektowane przez Saletę można obejrzeć w sklepie internetowym endo.pl
A następnie kupić i wesprzeć Fundację Spełnionych Marzeń.

Do tej pory, w ramach akcji udało się sprzedać prawie 3,5 tysiąca ubranek, z których zysk w całości trafił na cel Fundacji. Dzięki wspólnym wysiłkom odkrytych „talentów” oraz klientów Endo przyczyniło się do otwarcia Domu Rodzica, czyli Całodobowego Ośrodka Wsparcia Psychologiczno-Socjalnego dla dzieci z chorobami nowotworowymi i ich najbliższych. Koszulki Szymona Majewskiego pozwoliły go wyremontować, te zaprojektowane przez Kayah pomogły wyposażyć i uruchomić Salę Rehabilitacyjną. Te sygnowane przez Przemka Saletę będą mogły przyczynić się do kolejnych usprawnień.

Spełniamy marzenia

Skąd pomysł na taką akcję?

– Choroba nowotworowa pojawia się niespodziewanie, burząc dotychczasowy spokój w życiu dzieci i ich rodziców. Jej leczenie jest długotrwałe, wyczerpujące, przynosi ból i cierpienie oraz tęsknotę za normalnym życiem... Życiem, jakie powinny mieć wszystkie dzieci, a więc pełnym uśmiechu i beztroskich zabaw. To właśnie dla nich jesteśmy każdego dnia, dając im uśmiech i radość, a rodzicom wiarę i siłę do walki – mówią założyciele Fundacji Spełnionych Marzeń. A Endo wraz ze swoimi Talentami chce ich w tych działaniach wspierać.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (4)
/18.02.2016 16:51
szukając koszulek z tematami indywidualnymi trafiłem na warszawski sklep który mogę polecić: ludzietegomiasta.pl
/24.01.2012 08:26
genialny pomysł z koszulkami! Niektóre są naprawdę rewelacyjne!
/05.12.2011 11:59
Świetny pomysł
POKAŻ KOMENTARZE (1)