smartfony dla dzieci ze świetlic środowiskowych fot. Adobe Stock

Koronawirus: darmowe smartfony dla dzieci ze świetlic środowiskowych

Smartfony z darmowymi rozmowami, SMS-ami i internetem dla podopiecznych Fundacji Polki Mogą Wszystko.
Redaktorki Polki.pl / 16.04.2020 18:32
smartfony dla dzieci ze świetlic środowiskowych fot. Adobe Stock

W ramach wspólnej akcji producent urządzeń mobilnych OPPO przekazał 188 smartfonów, a Plus 188 starterów z bezpłatnymi rozmowami, SMS-ami i internetem dla podopiecznych Fundacji Polki Mogą Wszystko. Sprzęty wraz ze starterami trafią do podopiecznych 24 świetlic środowiskowych, które są obecnie zamknięte. Akcja odbywa się we współpracy z redakcją technologiczną Wirtualnej Polski i Fundacją Polsat.

Darowizna jest odpowiedzią na potrzeby podopiecznych Fundacji związane ze zdalną edukacją i koniecznością podtrzymania kontaktów z wychowawcami. Smartfony OPPO wraz ze starterami z bezpłatnymi rozmowami, SMS-ami i pakietami danych przekazane przez operatora sieci Plus ułatwią naukę w wirtualnej przestrzeni, a także zapewnią bezpieczny sposób podtrzymania kontaktu między dziećmi i ich rodzicami a wychowawcami. Ci nie pozostawiają swoich wychowanków bez wsparcia i pomocy.

Kadra stara się być w stałym kontakcie z podopiecznymi i ich rodzinami. Opiekunowie pomagają dzieciom odrabiać lekcje, przygotowują zabawy i zajęcia, które można wykonywać na odległość, podpowiadając tym samym jak można spędzić czas. Wychowawcy wspierają na duchu zarówno dzieci, jak i rodziców.

Mamy nadzieję, że wsparcie w postaci smartfonów i starterów pozwoli wypracować nową formę kontaktów między podopiecznymi a wychowawcami i łatwiej przejść wszystkim przez ten trudny czas.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)