POLECAMY

Konkurs "Wieczór rozmaitości"

Ogłaszamy konkurs, w którym do wygrania są zaproszenia na spektakl "4.48 Psychosis".
Konkurs "Wieczór rozmaitości"

Masz ochotę pójść z bliską osobą na wspaniały spektakl? Weź udział w naszym konkursie i wygraj zaproszenia na sztukę "4.48 Psychosis", graną w Teatrze Rozmaitości w Warszawie.

Oto zadanie konkursowe - opublikuj na naszym forum własną odpowiedź na pytanie: "Czym dla Ciebie jest teatr?".

Konkurs "Wieczór rozmaitości" zostanie przeprowadzony w terminie 7-21 września 2007 r
.

Zasady konkursu
1.
Konkurs "Wieczór rozmaitości" zostanie przeprowadzony na forum serwisu polki.pl
2. Odpowiedzi będą oceniane przez konkursowe jury, złożone z Redakcji serwisu polki.pl
3. Podwójne zaproszenia na spektakl trafią do 4 osób, których propozycje będą najciekawsze.
4. Jury podejmie decyzję dotyczącą zwycięzców 21 września i prześle informacje do osób nagrodzonych na ich prywatne skrzynki forumowe, z prośbą o podanie imienia i nazwiska oraz terminu, w którym chcą skorzystać z zaproszenia (możliwe terminy: 27, 28, 29 i 30 września tego roku). Zwycięzcy zostaną wpisani na specjalną listę, która zostanie przekazana pracownikom TR. Zaproszenia będzie można odebrać najpóźniej godzinę przed spektaklem.
5. Zwycięzcy, odbierając zaproszenie w kasie teatru, zapłacą 1 zł od miejsca (wymóg teatru).

Weź udział w zabawie i wygraj bilety! Kliknij: Konkurs "Wieczór rozmaitości"

O sztuce
"4.48 Psychosis"(przekład Klaudyny Rozhin) w reżyserii Grzegorza Jarzyny to przedstawienie na podstawie ostatniego dramatu brytyjskiej dramatopisarki Sary Kane. To przejmująca, opowiedziana w sposób poetycki historia dziewczyny nieuchronnie zmierzającej do samobójstwa. Siłą tego spektaklu jest przede wszystkim kreacja Magdaleny Cieleckiej.

Obsada
Magdalena Cielecka, Katarzyna Herman, Mariusz Benoit, Janusz Chabior, Rafał Maćkowiak.

Krytycy o przedstawieniu
"4.48 Psychosis" jest testem dla dzisiejszego teatru. Czy jesteśmy jeszcze w stanie zobaczyć na scenie nie aktora, ale osobę? Czy za rzędami słów, z których składa się literatura, umiemy jeszcze dostrzec zapis czyjegoś bólu? Czy teatr, to genialne urządzenie do bezkarnego podglądania innych, daje nam jeszcze coś ponad wygodę i bezpieczeństwo, jaką ma podglądacz po drugiej stronie dziurki od klucza? Z tymi pytaniami zostawia nas spektakl Jarzyny. Ważniejszych chyba nie ma.
Roman Pawłowski, "Gazeta Wyborcza".

"Nie pragnę śmierci/żaden samobójca jej nie pragnął" - słowa te świetnie określają ambiwalencje tkwiące zarówno w dramacie Kane, jak i w spektaklu Grzegorza Jarzyny. Zapis umierania jest tu jednocześnie rozpaczliwym wołaniem o życie. I tak jak pisanie było dla Kane sposobem uniknięcia "piekła w rzeczywistości", tak spektakl wydaje się desperacką próbą zatrzymania procesu autodestrukcji bohaterki, niedopuszczenia do definitywnego "zniknięcia
, Karolina Maciejaszek, "Didaskalia".

Ciężar inscenizacji opiera się na znakomitej Magdalenie Cieleckiej, której zaangażowanie fizyczne w grę jest więcej niż totalne, ale w żadnym momencie nie staje się nadinterpretacją roli. Spektakl wychodzi tekstowi Sarah Kane naprzeciw; Jarzyna nie boi się tego pokazać, poza lekarzem, również poprzez inne postaci – przyjaciela, kochanki, małej dziewczynki – które nawiedzają lub towarzyszą w przejściu do piekła. Wyczerpujący i widowiskowy spektakl.
Rene Solis, "Liberation".

Spektakl powstał w koprodukcji TR Warszawa i Teatru Polskiego w Poznaniu. "4.48 Psychosis" będzie grany w dniach: 27-30 września o g. 19.00 w Teatrze Rozmaitości w Warszawie przy ul. Marszałkowskiej 8. Sztuka trwa 1 godz. (bez przerwy).
Więcej o teatrze: www.trwarszawa.pl

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)