POLECAMY

Będą zmiany dotyczące nauki języków obcych w szkołach!

Minister edukacji zapowiedziała zmiany dotyczące nauki języków obcych w szkołach. Sprawdź, o co chodzi!
Będą zmiany dotyczące nauki języków obcych w szkołach! fot. Fotolia

Podczas konferencji „Języki do zadań specjalnych”, która odbyła się we wtorek 20 września, minister edukacji Anna Zalewska zapowiedziała zmiany dotyczące nauki języków obcych w szkołach.

Jak nauka języka obcego wpływa na rozwój dziecka?

Młodzież często kończy szkołę bez biegłej znajomości języka obcego

Według pani minister uczeń po dwunastu latach nauki powinien biegle mówić w języku obcym. Do tej pory udawało się to niewielu z nich.

Działo się tak z dwóch powodów:

  1. W trakcie przechodzenia do kolejnej szkoły często zmieniali język obcy na inny. Przykładowo w podstawówce i gimnazjum uczyli się angielskiego, a już w szkole średniej decydowali się na język hiszpański.
  2. Program nauczania języków obcych i podręczniki nie są w ogóle dostosowane do wymogów obecnych czasów. Poza tym nie spełniają oczekiwań uczniów.

Zmiany dotyczące nauki języków obcych w szkołach

Ministerstwo Edukacji chce to zmienić. Jak zapowiada Anna Zalewska, język wybrany w szkole podstawowej będzie musiał być kontynuowany do matury. Pozwoli to każdemu uczniowi zakończyć edukację w szkole z biegłą znajomością przynajmniej jednego języka obcego.

Zmiany dotyczące nauki języków obcych w szkołach mają być częścią zapowiadanej przez ministerstwo reformy edukacji.

Rozpocznij naukę w Szkole Języków Obcych LINCOLN. Skuteczność potwierdzona tysiącami pozytywnych opinii!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/rok temu
cieszę się, że naukę języka w szkole mam już za sobą bo była to niestety na wszystkich szczeblach edukacji jedna wielka porażka, dopiero jak zaczęłam uczyć się w szkołach językowych prywatnie to zaczęłam robić sensowne postępy, teraz studiuję w Warszawie i robię już kursy pod kolejne ceryfikaty w lincolnie więc mam nadzieję, że kiedy przyjdzie do starania się o prace takie solidne poświadczenie umiejętności językowych przyda się w walce z kontrkandydatami
/rok temu
no jezyki trzeba koniecznie znać, wiedzą to nawet dzieci...my córce z mezem kupilismy na poczatku wrzesnia przeceniony talbet w media expert i wgralismy programny do nauki jezyków...powiem wam, ze juz mamy efekty, a trzy tygodnie minely...najlepsze efekty uzyskuje sie przez takie interaktywne zabawy
/rok temu
My kupiliśmy tablet w promocji w ME i puszczam mu 20 minut dziennie bajki po angielsku z nowymi słówkami. Super metoda