dziecko na śniegu fot. Fotolia

Jedzenie na rozgrzewkę dla dziecka - 5 przykładów

Maluszek przemarzł na spacerze? Aby nie skończyło się to katarem, zaserwuj mu jedną z naszych przepysznych propozycji dań!
/ 06.12.2012 14:00
dziecko na śniegu fot. Fotolia

1. Rosołek

Nie tylko rozgrzeje, ale także rozprawi się z wirusami i bakteriami. Najlepiej zatem, jeśli zjecie go razem. Bo z pewnością nie zaszkodzi delikatnemu brzuszkowi twojego malucha, a i ciebie postawi na nogi.

2. Ciepła kaszka

Jej dobroczynne właściwości zwiększysz, dodając odrobinę domowego syropu malinowego (zawiera mnóstwo witaminy C). Taka kaszka zrobiona na słodko będzie smakować dziecku i uchroni go przed wirusami.

3. Kakao

Ten napój kochają chyba wszystkie ponadroczne maluchy (nie dawaj go jednak, jeśli smyk jest alergikiem). Nie tylko dobrze rozgrzewa, ale także zawiera mnóstwo żelaza i potasu. A do tego ten czekoladowy smak... Pyyycha :)

4. Mięsko z imbirem

Już od ponad 3000 lat imbir znany jest nie tylko ze swego aromatu, ale także z tego, że pobudza system odpornościowy. Olejki, które zawiera rozgrzeją całe ciało, dzięki czemu żadne przeziębienie nie zwali malucha z nóg.

5. Herbatka z miodem

Jeśli malec nie jest alergikiem (bo miód to silny alergen), może taką herbatkę wypić już w drugim roku życia. Słodki miodek ma antybiotyczne właściwości, pamiętaj jednak, by dodawać go dopiero, gdy herbatka lekko wystygnie, inaczej jego lecznicze działanie zniknie.