Dowiedz się, jakie kolory lubią dzieci!

Zastanawiasz się, na jaki kolor przemalować pokój dziecka? A może nie wiesz, jakiego koloru zabawkę kupić mu z okazji urodzin? Dowiedz się, jakie kolory podobają się każdemu dziecku!
/ 09.06.2014 16:02

Zastanawiasz się, na jaki kolor przemalować pokój dziecka? A może nie wiesz, jakiego koloru zabawkę kupić mu z okazji urodzin? Dowiedz się, za jakimi kolorami dzieci po prostu przepadają!

Jakie kolory lubią dzieci - poznaj prawdę

fot. Fotolia

Jakie kolory lubią niemowlęta?

Dawniej wierzono, że małe bobasy powinny być otoczone delikatnymi, pastelowymi kolorami – zbyt intensywne miałaby je pobudzać i utrudniać zasypianie. Współczesne badania wykazują jednak, że małe dzieci lubią zdecydowane, żywe kolory i wyraziste różnice między barwami. Najbardziej ich uwagę przyciąga czerwony, czarny i biały.

Jakie kolory lubią kilkulatki?

Okazuje się, że dzieciom w Polsce najbardziej podoba się zdecydowany niebieski kolor, delikatny róż i odcienie fioletu. A co na to rodzice? Ich ulubiony kolor to również blue jeans. Psychologicznie jest to jak najbardziej uzasadnione – rodzice modelują zachowania dzieci, które często lubią coś dlatego, że mama czy tato też to lubią.

Jakiego koloru pomieszczenia będą idealne dla dziecka?

Choć dzieci lubią zdecydowane kolory, to pomieszczenia w których bawią się i uczą powinny pozwalać na skupienie i odpoczynek. W przedszkolach najczęściej spotkamy delikatne kolory – najczęściej w odcieniach żółci. Taki kolor ożywia pomieszczenie i stwarza odpowiednią przestrzeń do rozwoju i nauki.

Wybierając kolor ścian do dziecięcego pokoju w okresie niemowlęctwa najlepiej sprawdzą się łagodne kolory, a na bardziej zdecydowane kolory można pokusić się w pokoju kilkulatka.

Jak rozpoznać jaki kolor lubi dziecko?

Przede wszystkim zwracając uwagę na zabawki po jakie sięga w sklepie. Ukochana zabawka z dzieciństwa w niebieskim czy zielonym kolorze sprawia, że osoba dorosła te właśnie barwy będzie uważać za swoje ulubione.

Na podstawie informacji prasowej Dekoral Fashion

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/12.02.2015 17:18
Niewiem jaki ulubiony kolor ma moje nastoletnie dziecko.Proszę o test!.