POLECAMY

Jak zorganizować idealny kinderbal

Twój kilkulatek marzy o przyjęciu karnawałowym dla przyjaciół. Podpowiadamy, jak zorganizować zabawę, żeby dzieciaki miały prawdziwą frajdę.
Jak zorganizować idealny kinderbal
Na dziecięcych przyjęciach maluchy uczą się reguł życia towarzyskiego. Impreza dla maluchów wymaga wprawdzie trochę poświęcenia, ale warto ją urządzić. Bo też czego się nie robi dla widoku kilku zadowolonych buź! Nie bardzo wiesz, jak wszystko zaplanować? Czym uraczyć małych gości, jakie zaproponować im atrakcje? Tu znajdziesz wiele podpowiedzi.

1.Jak przygotować zaproszenia
Zrób je razem z dzieckiem. Z kolorowego kartonu możecie wyciąć np. serca, a potem – po jednej stronie – ozdobić je malunkami, po drugiej zaś – wpisać odpowiedni tekst. Musicie podać: kto zaprasza, kogo, kiedy (data oraz godzina) i gdzie (adres, numer telefonu). Zaproszenia możecie rozesłać pocztą lub dostarczyć osobiście (np. z doczepionym balonikiem). Postarajcie się zrobić to nie później niż na tydzień przed planowaną zabawą, żeby rodzice malców mogli się przygotować.

2.Co zaserwować na poczęstunek
Wystarczy proste menu, bo dzieci podczas zabawy niewiele jedzą. Ważniejsze, by miały sporo napojów, np. soków owocowych, niegazowanej wody, kompotu. Zadbaj też o drobne przekąski, np. owoce, prażoną kukurydzę, malutkie kanapki. Kubeczki, talerzyki i serwetki kup najlepiej papierowe. Jeśli wybierzesz te z podobiznami różnych bajkowych bohaterów (np. z Kubusiem Puchatkiem), dzieciaki z pewnością będą zachwycone!

3.Czym ozdobić mieszkanie
Oczywiście, puśćcie wodze fantazji! Wykorzystajcie do dekoracji bajecznie kolorowe serpentyny, kwiaty (możecie je zrobić z krepiny) czy baloniki, na których namalujecie np. imiona zaproszonych malców. W takim wystroju mali goście już od wejścia nabiorą ochoty do śmiechu i zabawy!

4.Jakie atrakcje zaplanować
Dobrym pomysłem na początek jest wręczenie dzieciom karnawałowych czapeczek czy masek. Możesz je wykonać sama lub kupić po prostu w sklepie z zabawkami. Warto też namalować maluchom różne wzorki na twarzach (użyj specjalnych farbek do ciała) albo poprzyklejać im zmywalne tatuaże. Oczywiście nie można zapomnieć o upominkach, które będziesz wręczać malcom w nagrodę za udział w rozmaitych konkursach. To nie musi być nic kosztownego, wystarczy np. guma do żucia, dropsy, plastelina czy pudełko kredek. Zadbaj tylko o równe obdzielenie dzieci. Nie powinno być tak, że np. jeden sprytniejszy malec nazbiera w konkursach kilka drobiazgów, a drugi – mniej obrotny – zostanie nagrodzony tylko raz lub wcale. Na wszelki wypadek miej w zapasie jakieś nagrody pocieszenia (liczą się przecież też dobre chęci!).

5. W co się bawić na przyjęciu
Przedszkolaki często doskonale sobie radzą bez pomocy dorosłych. Ale w scenariusz imprezy warto wkalkulować kilka zajęć. To może być np. konkurs rysunkowy, gra w „zimno-ciepło”, „pomidora” czy „głuchy telefon”. Nie zaszkodzi też mieć w zanadrzu jakąś grę planszową, bierki lub pchełki. Na dziecięcych imprezach te całkiem proste, może nieco staromodne, zabawy zawsze się sprawdzają!
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/9 lat temu
moj synus ma urodziny w maju, dziekuje za podpowiedzi na zorganizowanie mu udanego przyjecia :-)