Jak zorganizować dziecku zabawę na świeżym powietrzu?

Wiosna i lato to doskonały czas, aby zorganizować dziecku zabawę na świeżym powietrzu. Dla naszej pociechy to wiele nowych wspaniałych wspomnień. A co więcej, ciekawe zajęcia pozwolą uniknąć wielogodzinnych sesji dziecka przed komputerem. Podpowiadamy, jak zorganizować wspaniałą zabawę na świeżym powietrzu.
/ 16.08.2013 13:06

Zabawy w plenerze

Dzieci bardzo chętnie spędzają czas bawiąc się np. na plenerowych festynach lub piknikach. Organizacja imprezy dla maluchów wymaga pomysłowości i kreatywności. Nieustającym powodzeniem wśród najmłodszych cieszą się kinderbale z przebierankami. Ostatnie dni lata warto spędzić na świeżym powietrzu, dlatego taką imprezę najlepiej urządzić w ogrodzie lub parku. Podejmując małych gości, przygotujmy się starannie i przed ich wizytą oceńmy teren pod względem bezpieczeństwa. Lepiej usunąć z ogrodu wszelkie narzędzia z ostrymi krawędziami, schować kosiarkę czy węże do podlewania. Zrezygnujmy także z organizacji grilla. Takie potrawy przede wszystkim nie są zdrowe, a igranie z ogniem może się źle skończyć. Stół najlepiej nakryjmy jednorazowym obrusem lub serwetkami, użyjmy jednorazowych sztućców i naczyń. Nie będziemy musieli się wówczas martwić o zbite szklanki.

Polecamy: Gry ruchowe dla dzieci - czyli jak zachęcić dziecko do ruchu?

Przebieranki w ogrodzie

W jaki sposób zmienić dziecko w kota, mysz, pszczołę lub ulubionego bohatera z bajek? Przygotowanie kostiumu wspólnie z rodzicami przyniesie dzieciom podwójną radość. Materiały, które nam w tym pomogą znajdziemy w okolicznych second handach lub sklepach z tkaninami, a dodatki i ozdoby w dobrze zaopatrzonych pasmanteriach. W szybkiej i skutecznej metamorfozie pomoże nam także makijaż wykonany farbami lub kredkami przeznaczonymi do kolorowania skóry czyli bodypainting’u. – Pamiętajmy, by malowanie twarzy rozpocząć od kolorów jaśniejszych, a następnie stopniowo dodawać ciemniejsze – mówi Marzena Raczkiewicz z firmy MERplus. – Warto sprawdzić, czy używane przez nas produkty są wytrzymałe termicznie. Tylko te nie spowodują tworzenia się na buzi malucha smug, nawet w wysokich temperaturach, które ostatnio doskwierają – dodaje.

Każda forma spędzenia czasu w rodzinnym gronie jest okazją do przekazania dzieciom ważnych dla nich wartości i postaw. Wspólne chwile zbliżają oraz pozwalają lepiej się poznać. Podczas radosnych zabaw również łatwiej poruszyć tematy, o których trudno rozmawiać wprost.

Źródło: Materiały prasowe InplusPR/ (dr)

Zobacz także: Wakacje w domu – pomysły na zabawy z dzieckiem