POLECAMY

Jak wybrać dobrą nianię

Będzie zajmować się twoim maluchem przez kilka godzin dziennie. Ważne więc, aby lubiła dzieci i była miła, ale też godna zaufania. Jak ją znaleźć? Podpowiadamy.
Jak wybrać dobrą nianię
1. Najlepiej, aby nianię ktoś ci polecił, np. bliska koleżanka. Ale również panie wskazywane przez agencje opiekunek to zazwyczaj osoby, na których można polegać (mają odpowiednie referencje). Możesz też zaglądać na strony internetowe (np. www.opiekunki.pl) czy przeglądać anonse w prasie.
2. Do maleńkiego dziecka szukaj osoby doświadczonej, która wie, jak pielęgnuje się niemowlę. Może to być np. ktoś, kto wychował już swoje dzieci. Dla malca, który już chodzi, lepiej znaleźć kogoś, kto jest w pełni sił, bo uganianie się za wszędobylskim szkrabem bywa po prostu męczące.
3. Zadaj kandydatce kilka kontrolnych pytań w rodzaju: „Co trzeba zrobić, gdy maluch płacze?”, „Kiedy należy mu się klaps?”. W pierwszym wypadku dobra jest odpowiedź: „Trzeba znaleźć przyczynę łez i jej zaradzić”. W drugim – powinnaś usłyszeć, że klapsy są niedopuszczalne!
4. Uważnie obserwuj zachowanie kandydatki podczas wstępnej rozmowy.
Sama próbuje nawiązać kontakt z dzieckiem? Nie sprawia wrażenia osoby nerwowej, zbyt powolnej czy mrukliwej? Jest zatem szansa, że z czasem maluch przywyknie do tej osoby i będzie chętnie z nią przebywać.


Pamiętaj!
Opiekunka 
nie może palić papierosów, musi być schludna i mieć aktualne świadectwo zdrowia. Kontroluj nianię, np. wróć czasem wcześniej do domu, wysłuchaj opinii zaprzyjaźnionych mam z parku.

Jak wybrać dobrą nianię? Zapytaj na mamacafe.pl
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)