Wieczór gier i zabaw to świetny pomysł na wspólne spędzanie czasu!

Jak urządzić wieczór gier i zabaw?

Długie jesienno - zimowe wieczory sprawiają, że czas spędzony w gronie rodzinnym pozornie się wydłuża. Mimo licznych kanałów telewizyjnych - niewiele jest w nich programów wartych obejrzenia.
/ 31.12.2010 13:52
Wieczór gier i zabaw to świetny pomysł na wspólne spędzanie czasu!

Coraz częściej nie tylko rodzice, ale i młodzi ludzi zauważają, że telewizja nie jest czymś atrakcyjnym. Nadal uwagę młodzieży przykuwają gry komputerowe. Jednak ku uciesze rodziców, dzieci i jak sądzę środowisk pedagogiczno - psychologicznych do łask zaczynają wracać gry planszowe, stolikowe. Są one coraz bardziej rozbudowane, ich fabuła nie jest przewidywalna, są to często prawdziwe gry strategiczne.

Wymagają ciągłego myślenia, budowania planu, przewidywania ruchów przeciwnika. Dlatego kiedy zobaczyłam Panią Dorotę Zawadzką zachęcającą do organizowania wieczorów gier i kupowania takich produktów pomyślałam, że ta reklama może zrobić coś dobrego. Może zachęci rodziców do wspólnej gry z dziećmi, a dzieci oderwie od komputerowych monitorów.

Dlaczego wieczór gier to inicjatywa godna polecenia

Przede wszystkim dlatego, że jednoczy rodzinę, jest momentem wytchnienia dla dzieci i rodziców. Często członkowie rodziny wchodzą w określone role, które realizują niemalże automatycznie, brakuje w ich działaniu spontaniczności. Gry są doskonałym wyzwalaczem emocji, a jednocześnie skłaniają do przestrzegania zasad, wygrywać i przegrywać. Poza tym gry same w sobie mają pewne walory edukacyjne, ćwiczą spostrzegawczość, pamięć, myślenie.

Dzięki nim dzieci nabywają samodzielności, doskonalą naukę czytania i pisania, jeśli gra tego wymaga ćwiczą koordynację - i robią to dla siebie, nie dla oceny. Ale co najważniejsze są świetną okazją do relaksu i zabawy. 

Polecamy: Czas wolny dobry dla dzieci

Jakie gry warto wziąć pod uwagę

Przede wszystkim takie, które są odpowiednie dla dziecka, mają ciekawą fabułę. Dodatkową podpowiedzią dla rodziców wybierających gry mogą być rady i nazwy gier zawarte na stronie www.wieczorgier.pl serdecznie polecam jej odwiedzenie. 

Czytaj także: Jak bawić się z dzieckiem w deszczowe dni?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/24.01.2011 16:43
strategiczne gry sa bardziej dla rodzicow ;) ale dla moich szkrabow zaopatrzylismy sie w takie specjalne dla najmlodszych gry edukacyjne, do nauki literek, cyferek, na spostrzegawczosci i refleks, rozpoznywanie roznic i podobienstw Wiekszosc mamy z Adamigo bo oni sie specjalizuja w grach edukacyjnych i sa naprawde super