Jak odmienić pokój dziecka na wiosnę?

Także małym domownikom na wiosnę należy się zmiana dekoracji w pokoju! Zobacz, jak odmienić wnętrze dziecięcego pokoju na wiosnę. Pomysły zachęcą dziecko do spędzania czasu u siebie!

odmień pokój dziecka

fot. Cocomilo

Wiosna to czas, kiedy zmiany są bardzo pożądane. Dzieci także odczuwają, że pora roku się zmienia i najlepiej zaakcentować to odświeżając design ich pokoju. Nie trzeba robić od razu kosztownej rewolucji, wystarczą drobne dodatki, które sprawią, że pociecha poczuje radość wiosny.

Psychologowie potwierdzają pozytywny wpływ zaznaczania zmian pór roku w życiu malucha na ich rozwój psychiczny. Dzieci dzięki takim zabiegom szybciej oswajają się ze zmianami w ich otoczeniu i dostosowują do panujących zasad.

Nowe poszewki na pościel

Może wydawać się to błahe, ale dzieci bardzo lubią wtulić się w nową, świeżą i pachnącą wiosną pościel. Najlepiej jest wybrać poszewki w jasnych kolorach z motywami, które kojarzą się z wiosną, naturą, ze zwierzęcymi aplikacjami. Od razu znacząco rozjaśni się wnętrze i zapanuje wesoła atmosfera.

Zobacz także: Dlaczego warto kupować drewniane zabawki?

Kolorowe poduchy

Wiadomą rzeczą jest, że poduszki od zawsze były elementem, który nadawał pomieszczeniom przytulności. Dodatkowo odpowiednio dobrana poducha stanowi o charakterze wnętrza, czy będzie ono szykowne, ekstrawaganckie, radosne, nowoczesne, fantazyjne... Poduszka jest obecnie bardzo modnym dodatkiem nie tylko w salonie, lecz także w pokoju dziecinnym.

Za sprawą tych drobnych dodatków zmienimy pokój dziecka, np. w radosną dżunglę lub zoo. Dziecko z pewnością będzie wracało do takiego pokoju z przyjemnością i w nim słodko zasypiało.

poduszki

fot. Cocomilo

Pufy i siedziska

Ostatnimi czasy dekoratorzy wnętrz oszaleli na punkcie puf i siedzisk, które pasują do każdego pomieszczenia. W bardziej stylowej odsłonie świetnie uzupełniają wnętrza salonów, są praktyczne, zajmują mało miejsca a w pokoikach dziecięcych urzekają kolorami i kształtami oraz zachęcają do zabawy. Szczególnie polecane są do małych pokoi, gdzie trudno zmieścić stoliczek z krzesełkami. Dziecku siedzi się na nich bardzo wygodnie, szczególnie na tych wypełnionych ekologiczną łuską gryczaną, która dopasowuje się do ciała i nie ugniata. Idealnie sprawdza się zarówno do zabawy jak i do siedzenia przez dłuższą chwilę przy bajce.

Naklejki na ścianę

Które dziecko nie chciałoby, aby na ścianie pokoju znalazł się ulubiony bohater lub element ze świata z bajki? W bardzo łatwy i szybki sposób możemy spełnić marzenia dziecka za pomocą naklejki naściennej lub całej kompozycji naklejek, które jak się dziecko znudzi można po prostu zdjąć i zmienić aranżację na nową.

Co prawda istnieje ryzyko, że skoro już „coś” na ścianie się znajdzie, to nasza pociecha stwierdzi, że wolno jej w takim razie domalować coś „od siebie” i wkrótce na ścianie pojawi się bardziej rozbudowana wersja bajkowego świata, ale przecież chodzi nam przede wszystkim o lepsze samopoczucie dziecka w jego własnym pokoju i ten cudowny uśmiech i radość!

Zobacz także: Jak urządzić plac zabaw w pokoju dziecka?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)