POLECAMY

Jak nosić niemowlę?

Noszenie noworodka wbrew powszechnej opinii nie jest takie trudne. Oto kilka zasad, których trzeba przestrzegać.

Nagłe uniesienie w górą małego bobasa może być dla niego silnym wstrząsem, dlatego nie rób tego znienacka, aby nie przestraszyć niemowlęcia. Najpierw popatrz na niego, potrzymaj za rączkę – nawiąż jakikolwiek kontakt, daj mu chwilę, aby oswoił się z Twoim dotykiem.

Niezależnie od przyjmowanej pozycji, dopilnuj by główka dziecka była odpowiednio przytrzymywana, ponieważ mięśnie szyi i barku są u noworodka słabo rozwinięte, w związku z tym nie jest on w stanie sam utrzymywać swoją główkę w pionowej pozycji. To ochroni go przed gwałtownymi i niekontrolowanymi ruchami głowy, które mogą okazać się niebezpieczne.

Obróć malucha na bok, wsuń jedna dłoń pod jego nóżki, tak by oparł swój brzuszek o Twoje przedramię. Wsuń rękę na tyle daleko, żeby Twoje palce ułożyły się pod jego ramieniem. Drugą dłonią delikatnie przytrzymuj główkę.

Nie podnoś malucha tyłem do podłoża, a także nie trzymaj go tylko pod szyję lub pod plecami.

Nie ograniczaj się tylko do jednej pozycji, trzymając dziecko za każdym razem w ten sam sposób. Niemowlak lubi mieć różne punkty obserwacyjne i za ich pośrednictwem poznawać otoczenie. Dzięki przyjmowaniu innych pozycji, dziecko kształtuje wiele różnych partii mięśni.

Skorzystaj z szerokiej oferty chust i nosidełek dostępnych na rynku, są bardzo praktyczne. Dla rodziców oznaczają one wygodę i większa swobodę ruchów, natomiast dziecku zapewniają przyjemne uczucie kołysania.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)