Zabawa z dzieckiem w ogrodzie

Zobacz, jak zorganizować czas z dzieckiem, gdy na dworze świeci piękne słońce!
/ 02.04.2014 13:50

Jak sprawić, by dziecko nie nudziło się w słoneczny dzień? Pomysłów na zabawy w plenerze jest mnóstwo - zabawa w  kolorowym domku, radosne jeżdżenie na hulajnodze, wygłupy na trampolinie oraz to, co uwielbiają wszystkie dzieci – zabawa w piaskownicy.

Hit! Propozycje ogrodowych zabaw dla dziecka

fot. Fotolia

Domek na drzewie

Każde dziecko marzy o miejscu, w którym mogłoby się schować przed całym światem. Domek na drzewie to doskonała przestrzeń zarówno dla malucha jak i dorastającego dziecka. 

Jeśli w Twoim ogrodzie nie rosną drzewa  na tyle duże, by stanowić oparcie dla domku na drzewie, możesz poszukać bardziej przyziemnego pomysłu. Zainwestuj w domek przytwierdzony do podłoża.

Zabawa w piaskownicy

Dzieciaki, zwłaszcza te najmłodsze, uwielbiają bawić się w piaskownicy. Budują i burzą, kopią tunele i przesypują piasek. Dzięki korzystaniu z foremek do piasku, zabawa w piaskownicy rozwija również wyobraźnię, sprawność manualną i koordynację ruchową dziecka.

Hulajnoga dla maluchów

Wiosenny czas warto wykorzystać na rozwijanie motoryki i koordynacji ruchowej dziecka. Świetnie nadaje się do tego hulajnoga. Rozwija w dziecku poczucie równowagi, przyzwyczaja się do prędkości, dzięki czemu dziecko panuje nad ruchem ciała. To nie wszystko – podczas zabawy na hulajnodze uczy się także reagować z wyprzedzeniem na napotykane przeszkody.

Wesołe podskoki na trampolinie

Trampolina to wspaniała zabawa dla całej rodziny – daje możliwość beztroskiego skakania i wygłupów. Uczy skoczności, szybkości, gibkości, koordynacji ruchowej oraz orientacji przestrzennej. Ćwiczenia na trampolinie rozwijają mięśnie całego ciała oraz dodają energii.

Na podstawie informacji prasowej Agito.pl

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/03.04.2014 10:52
co do trampoliny to nie wiem czy to taki hit, ze względu na przepuklinę, która lekarze operuja do potęgi w okresie powakacyjnym.