Twoje dziecko uwielbia nosić gumki na ręce? Zobacz, czym to może się skończyć!

Rodzice zauważyli, że wokół ręki dziewczynki pojawiła się nietypowa opuchlizna. Diagnoza zaskoczyła nawet lekarzy!
Marta Kosakowska / 9 miesięcy temu
gumki na ręce dziecka fot. Adobe Stock

Niepozorna, powszechnie dostępna gumka recepturka stała się powodem groźnej sytuacji. 4-latka przez długi czas nosiła taką gumkę na ręce. Trwało to na tyle długo, że gumka wrosła w ciało dziecka. Lekarze musieli usuwać ją chirurgicznie.

Sytuacja, o której mowa miała miejsce w Chinach. Rodzice 4-letniej Le Le zauważyli, że wokół ręki ich córki pojawiła się nietypowa opuchlizna, przypominająca obręcz. Nie mieli pojęcia, co to może być. Zabrali dziewczynkę do szpitala. Lekarze początkowo przypuszczali, że zmiana skórna może być objawem np. alergii. Ich diagnoza okazała się mylna.

"To były silne, niekontrolowane dreszcze. Nikt mi o nich wcześniej nie powiedział!" Też doświadczyłyście ich po porodzie?

Po szczegółowych badaniach, lekarze doszli do wniosku, że we wnętrzu narośli znajduje się ciało obce. Była to gumka recepturka, którą mała Le Le od dawna nosiła zawsze w tym samym miejscu przedramienia. Medycy zadecydowali o operacyjnym usunięciu gumki. Zabieg się udał. Gumka została usunięta, a dziewczynka wróciła do domu.

Sytuacja, która wydarzyła się Chinach może być ostrzeżeniem również dla polskich rodziców. W Chinach na rękach często zawiązuje się tradycyjne bransoletki, które mają chronić malucha przed złymi mocami i zapewnić mu szczęście. W Polsce powszechnym widokiem są gumki do włosów noszone przez dziewczynki na przegubach dłoni. Warto zwrócić na nie uwagę, by nie uciskały, nie powodowały reakcji alergicznych, a przede wszystkim - aby były regularnie zdejmowane z rąk.

Źródło: edziecko.pl

Przeczytaj:
„Od 17 lat nie zjedliśmy razem posiłku w spokoju. Od 17 lat samotnie zmagamy się z chorobą córki” – matka upośledzonej Oli o tym, jak wygląda życie z niepełnosprawnym dzieckiem
„Nie pracuję, jest sobota”. Czy lekarka ma prawo odmówić zbadania chorego dziecka?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)