Ferie z rodziną - 10 pomysłów fot. Fotolia

Ferie z rodziną - 10 pomysłów

Nie masz pomysłu, jak spędzić ferie z rodziną? Oto 10 propozycji na aktywny wypoczynek!
Agata Bernaciak / 19.12.2016 11:59
Ferie z rodziną - 10 pomysłów fot. Fotolia

Gdy ilość śniegu jest wystarczająca...

1. Psie zaprzęgi

Wycieczka psim zaprzęgiem to jedna z niezwykłych atrakcji, których można doświadczyć podczas zimowych ferii. Mushing, czyli dyscyplina sportu polegająca na wyścigu w psim zaprzęgu może stać się ciekawą alternatywą dla tradycyjnych zaprzęgów konnych, czy kuligów. Psi zaprzęg jest również okazją do zabawy z przyjaznymi zwierzakami.

2. Off-road na świeżym śniegu

Zimowa jazda w górskim terenie z ostrymi zjazdami i podjazdami to przygoda pełna adrenaliny. Jest również doskonała dla rodzin, które chcą podziwiać naturę w niestandardowy sposób. Wystarczy przed przejażdżką ustalić charakter wycieczki. O bezpieczeństwo uczestników dbają doświadczeni instruktorzy, a profesjonalny sprzęt gwarantuje maksymalną kontrolę nad pojazdem.

3. Zimowa jazda na quadach

Quady dostarczają świetną rozrywkę także w zimie. Maszyny te, wyposażone w gąsienice, stawiają czoła nawet najtrudniejszym do pokonania zaspom. Jazda quadem może stać się rekreacyjną przejażdżką lub też ekstremalnym doznaniem. Zarówno dorośli, jak i młodsi poszukiwacze wrażeń, pod okiem rodziców mogą się świetnie bawić.

4. Przejażdżka skuterem śnieżnym

Przejażdżka skuterem śnieżnym może zapewnić chwile odprężenia w zimowej scenerii. Każda wyprawa odbywa się pod okiem instruktora i jest prowadzona po łagodnych szlakach, jeżeli na pokładzie są pociechy.

5. Skituring w górach

W zależności od stopnia zaawansowania i potrzeb, można wybrać trasy łatwe i rekreacyjne lub takie, które wymagają umiejętności. Wszystkie oferują niezapomniane widoki. Stopień trudności ustalić można z przewodnikiem. Wyprawa może być również połączona z podstawowym szkoleniem lawinowym.

A gdy śniegu za mało…

1. Bubblemaker dla dzieci

Bubblemaker to program basenowy, w którym dzieci pod okiem instruktora uczą się nurkowania. Oswajają się z wodą i nabierają prawidłowych nawyków nurkowych – na przykład puszczania bąbelków powietrza, czyli swobodnego oddychania pod wodą.

2. Swobodny lot w aerotunelu dla rodziny

Zamiast skakać ze spadochronem z samolotu lub ze skały, możesz wybrać Superfly i przekonać się jak to jest, gdy lecisz przy wietrze wiejącym z prędkością 270 km/h. Wszystko odbywa się w przezroczystym tunelu o średnicy 4,3 m i o całkowitej wysokości 17 m. Aerotunel to doskonały trening przed podniebnymi wyzwaniami.

3. Wspinaczka skałkowa na ściance

Wspinaczka na ściance to nie tylko świetna rozrywka, ale też wartościowa umiejętność panowania nad swoim ciałem. Małe dzieci bardzo szybko uczą się zachowań niezbędnych do uprawiania tego trudnego sportu. Dzięki zabezpieczeniom oraz obecności instruktorów, wykonywanie tej aktywności jest całkowicie bezpieczne.

4. Paintball laserowy

Paintball laserowy stał się jednym z najpopularniejszych sportów ekstremalnych, który można uprawiać niezależnie od płci i wieku. To emocjonująca rozgrywka, gdzie liczy się inteligencja, szybkość i spryt. Dzięki wyświetlaczowi LCD znajdującemu się na karabinku, uczestnicy mają możliwość kontrolowania stanu amunicji i liczby otrzymanych trafień.

5. Rodzinne gotowanie

Wspólne przygotowywanie obiadu pod okiem profesjonalnego kucharza, to okazja do spędzenia przyjemnych chwil z najbliższymi i przyrządzenia wyśmienitych potraw.
 

napisane na podstawie informacji prasowej KatalogMarzen.pl

 

 

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/13.01.2017 11:30
W tym roku w lutym lecimy do Legolandu, bo mamy bilety kupione już na Parkmanii. Mam wielką nadzieję, że dzieci będą się tak dobrze bawić jak my zamierzamy :)
/01.03.2016 14:34
No ja narty tez uwielbiam i zawsze mówiłam, że to najlepsze co może byc, póki nie wsiadłam na quada. To taka lekka adrenalinka, bardzo fajna sprawa, jeśli nigdy nie jeżdziłaś to polecam spróbować, na pewno Ci sie spodoba :D Ja jeżdże ma takie zorganizowane wyprawy ze szkolaquadow.pl
/05.01.2015 15:09
Ja pozostaję wierna pierwszej zimowej miłości: nartom, na które jeżdżę w polskie góry, bo taniej, bo równie dobrze, bo w hotelach jest lepsza atmosfera. My, Polacy jesteśmy bardziej gościnni, niż inne nacje i to sobie cenię. Z regionów do białego szaleństwa polecam Wierchomlę. Bardzo przyjemne stoki.