POLECAMY

Dzień Dziecka - czy jesteś dobrym rodzicem?

Dzień Dziecka to nie tylko urządzanie atrakcji dla swojej pociechy albo kupowanie z tej okazji prezentów. Jakim jesteś rodzicem? Wyniki badania Synergion dla firmy Aviva pokazują, że rodzicielstwo diametralnie zmienia nasze podejście do życia.

Dzień Dziecka to jeden z najradośniejszych momentów dla naszych pociech. Jednak  to nie prezenty i atrakcje są najważniejsze – najbardziej liczy się czas oraz troska mamy i taty.

Dlatego Dzień Dziecka to idealny moment dla rodziców, aby zastanowić się nad przyszłością swoich dzieci. Wyniki badania Synergion dla firmy Aviva pokazują, że rodzicielstwo diametralnie zmienia nasze podejście do życia. Czujemy się bardziej odpowiedzialni za naszych bliskich i chcemy zapewnić im bezpieczną przyszłość. Warto wykorzystać ten szczególny dzień na złożenie sobie i swojemu dziecku najważniejszej obietnicy – że zawsze będziemy je chronić.

Rodzice - dzień dziecka

Fot. Fotolia

Zmiana myślenia o życiu zaczyna się już podczas ciąży i nasila po niej. W ciągu kilku miesięcy na dalszy plan schodzą nasze pasje, często również przyjaciele, a pierwsze miejsce zajmuje właśnie rodzina.

W największym stopniu dotyczy to kobiet. Według badania Synergion dla firmy Aviva, po porodzie większość matek nie oddziela swojego życia od życia swojego dziecka. Jak wynika z wypowiedzi ankietowanych kobiet, w tym szczególnym okresie myślą i żyją teraźniejszością, nie wybiegając za bardzo w przyszłość.

Ojcowie natomiast do pewnego stopnia oddzielają swoją pracę od życia domowego i dziecka. I to właśnie oni pierwsi myślą w dłuższej perspektywie o przyszłości swoich dzieci. Zaczynają bardziej dbać o stabilność finansową. Mocniej uświadamiają sobie też zagrożenia związane np. z utratą pracy i starają się im zaradzić.

Zobacz także: Moi rodzice traktują niesprawiedliwie mnie i mojego brata!

Jak zmienia się życie świeżo upieczonych rodziców?

Kobiety i mężczyźni, gdy dowiadują się, że będą rodzicami, muszą dostosować się do swoich nowych ról – matki i ojca. W badaniu Aviva sprawdziła, jakie mają wobec siebie oczekiwania. Kobiety chcą być dobrymi matkami i poświęcać maksymalnie dużo czasu swoim dzieciom. Mężczyźni natomiast chcą być zaangażowanymi ojcami i zapewnić rodzinie odpowiednie środki finansowe.

Jednak oczekiwania rodziców w perspektywie lat zmieniają się. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni myśląc o swojej roli za 10-15 lat, widzą siebie jako przyjaciela swojego dziecka. Bardzo ważne dla nich jest także odpowiednie wychowanie pociech.

Rodzice całe życie składają swoim dzieciom obietnice. To naturalny przejaw chęci zadbania o ich dobro, sprawienia przyjemności. Czasem składamy obietnice po to, by dziecko dało nam chwilę spokoju. I właśnie wtedy rodzicom zdarza się nie dotrzymywać rzuconego w przelocie słowa. Dlatego, zwłaszcza w Dzień Dziecka warto złożyć jedną, najważniejszą obietnicę i to w sposób szczególny.

1 czerwca 2014 roku startuje strona www.listwprzyszlosc.pl. Dzięki niej można wysłać swojemu dziecku wiadomość, składającą się z listu zawierającego obietnicę wobec niego oraz fajne zdjęcia. Można stworzyć w ten sposób nowoczesny pamiętnik, którego odbiorcą może być też inna bliska osoba.

Źródło: Materiały prasowe 24/7 Communication

Zobacz także: Jak się zachować, gdy dziecko przeklina?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/2 lata temu
Bardzo fajny artykuł bardzo przydatny