POLECAMY

6 najlepszych propozycji na świętowanie Dnia Dziecka

Zapewnij swojemu dziecku pełnię radości!
6 najlepszych propozycji na świętowanie Dnia Dziecka fot. Fotolia

Chcesz zagwarantować swojemu dziecku niezapomniane przeżycia w dniu jego święta? 1 czerwca tuż, tuż, dlatego najwyższy czas, aby pomyśleć o czymś wyjątkowym. Zamiast wręczenia mu prezentu, którym szybko się znudzi, zabierz go na wspaniały spektakl do teatru lub interesujący film do kina! Przy okazji będziesz mogła spędzić więcej czasu ze swoją pociechą. Przedstawiamy 6 najlepszych propozycji na świętowanie Dnia Dziecka

1. "Jak uratować mamę"

Jeśli twoje dziecko uwielbia chodzić do kina, koniecznie zabierz je na tę polską przepiękną i wzruszającą animację, która ma swoją premierę 1 czerwca. Film opowiada o rodzeństwie - Adasiu i Anecie - którzy muszą wykonać poważne zadanie - sprowadzić pomoc dla swojej mamy. Za sprawą pewnej Czarownicy dzieci przenoszą się do tajemniczej średniowiecznej krainy, pełnej przerażających smoków, mrocznych zamków i wspaniałych turniejów rycerskich. Czy dzieciom uda się odnaleźć Złote Krople, które ocalą ich mamę?

2. "Mały Książę"

"Mały Książę" Antoine'a de Saint-Exupéry'ego to wspaniała opowieść o miłości, przyjaźni i odpowiedzialności za „wszystko, co się oswoiło”. Wartościowa treść i uniwersalne przesłanie książki czynią z niej lekturę obowiązkową. Zabierz swoją pociechę na inscenizowane czytanie jej najpiękniejszych fragmentów, które bez wątpienia sprawi mu dużo radości.

Wydarzenie odbędzie się 1 czerwca o godzinie 18.30 w Teatrze Polskim im. Arnolda Szyfmana w Warszawie (Foyer Sceny Kameralnej).  

3. "Piękna i Bestia"

"Piękna i Bestia" to francuska baśń ludowa autorstwa Gabrielle-Suzane Barbot de Villeneuve z XVIII wieku. Uproszczoną wersję baśni napisała Jean-Marie Leprince de Beaumont. Ta mądra opowieść należąca do klasyki porusza wiele istotnych kwestii takich jak problem nietolerancji, egoizm, dobro i miłość i ukazuje, co tak naprawdę odgrywa w życiu największe znaczenie. 

Spektakl odbędzie się 1 czerwca o godzinie 10.00 i 12.00 w Teatrze Żydowskim.

4. Dzień Dziecka w Muzeum POLIN

Muzeum POLIN przygotowało dla najmłodszych specjalnie warsztaty, podczas których będą mogli wykazać się w różnych dziedzinach sztuki i sportu. W pierwszym dniu przewidywane są takie atrakcje jak nauka sztuk walki, lekcja pisania scenariuszy czy kursy taneczne. W drugim dniu odbędzie się wielki piknik rodzinny, na którym będzie można zbudować miasto czy pograć na warzywach.

Dzień Dziecka w Muzeum POLIN odbędzie się 30-31 maja w godzinach 11-17.

5. Dzień Dziecka w Kinotece

Z okazji Dnia Dziecka w Kinotece zostanie wyświetlonych kilka wartych obejrzenia seansów dla najmłodszych. Organizatorzy imprezy dołożyli wszelkich starań, by pokazać dzieciom najbardziej interesujące produkcje. Wszystkie bilety będzie można kupić jedynie za 15 zł. Na liście filmów, które zostaną zaprezentowane, znajduje się przepiękny film animowany "Sekrety morza" opowiadający historię 6-letniej dziewczynki, która wraz ze swoim bratem wyrusza w magiczną podróż, podczas której odkryje, jaką rolę w życiu człowieka odgrywa rodzina.

Filmowy weekend w Kinotece odbędzie się w dniach 30-31 maja.

6. Dzień Dziecka w Multikinie

W kinach sieci Multikino najmłodsi kinomani będą mogli świętować Dzień Dziecka aż przez 11 dni!
Od 26 maja do 5 czerwca na dzieci będą czekały wyjątkowe filmy, a w weekend 4 i 5 czerwca nie zabraknie dodatkowych atrakcji, gier i zabaw. W prezencie dzieci otrzymają plakaty animacji „Gdzie jest Dory?”. Poza najpopularniejszymi animacjami, na dzieci w Multikinie 4 i 5 czerwca będą czekały atrakcje: animacje, konkursy, zabawy i wiele innych!

Zobacz również:

20 książek nominowanych do Literackiej Nagrody Nike 2016 Cannes 2016: kto zdobędzie Złotą Palmę? 7 krótkich książek, które warto przeczytać

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)