Dysleksja - kompendium wiedzy

Upośledzenie umysłowe ujawnia się przed 18. rokiem życia fot. Fotolia
Dysleksja to problem nie tylko dzieci, ale i dorosłych. Dlatego jeśli widzisz, że Twoje dziecko ma problemy z nauką, z liczeniem, z pisaniem - nie wahaj się sprawdzić jego umiejętności u specjalisty. Może okaże się, że Twoje dziecko ma dysleksję lub inny problem!
/ 02.11.2011 15:46
Upośledzenie umysłowe ujawnia się przed 18. rokiem życia fot. Fotolia

Dysleksja

Dysleksja to nic innego jak specyficzne trudności w nauce czytania i pisania u dziecka. To oczywiście bardzo indywidualna sprawa, ponieważ nie zawsze dysleksja objawia się tak samo. To także bardzo uogólniona definicja dysleksji. Jest wiele jej typów i odmian, które prezentujemy tutaj.

Jeśli jesteś ciekawa, jak przebiega diagnozowanie dysleksji rozwojowej, oraz jak zorganizować pracę dziecku dyslektycznemu koniecznie skorzystaj z naszych porad i sugestii!

Oczywiście dysleksja może być także wykorzystywana przez zupełnie zdrowe dzieci, aby ułatwić im zdawanie egzaminów! Pamiętaj jednak, że jednorazowe zaświadczenie o dysleksji, jeśli dziecko jej nie posiada krzywdzi malucha! Przez to nie rozwija się prawidłowo!

Zobacz też: Jednorazowe zaświadczenie o dysleksji

Dyskalkulia

Dyskalkulia rozwojowa to specyficzne zaburzenia zdolności arytmetycznych, ujawniane przez ucznia o prawidłowym rozwoju intelektualnym w sprzyjających warunkach edukacyjnych, mające swe źródło w genetycznych, bądź wrodzonych nieprawidłowościach określonych części mózgu.

Polecamy: Dyskalkulia w punktach

Dysleksja a nauka

Bardzo ważne jest, aby dobrze zorganizować dziecku dyslektycznemu pracę i naukę. Są pewne sposoby na ortografię, aby dziecko uczyło się jej szybciej i łatwiej!

Warto także wykonywać ćwiczenia z dzieckiem dyslektycznym Polecamy szczególnie ćwiczenia poprawiające koncentrację dziecka!

Jeśli obawiasz się, czy Twoje dziecko będzie w stanie szybko przyswajać wiedzę np. z zakresu nauki języków obcych, musisz koniecznie wiedzieć, w jaki sposób dysleksja wpływa na naukę języków obcych i jak pracować z dzieckiem!

Warto także poznać talenty dyslektyków, których jest niemało!

Redakcja poleca

REKLAMA