POLECAMY

Co dać dziecku na drugie śniadanie do szkoły?

Sprawdź, co powinno się znaleźć w jadłospisie dziecka, by zapewnić mu mnóstwo energii do nauki.
Co dać dziecku na drugie śniadanie do szkoły? fot. Fotolia

Zgodnie z zaleceniami Ministerstwa Edukacji Narodowej uczniom nie można już sprzedawać niezdrowych przekąsek. W efekcie część prowadzonych w szkołach sklepików zakończyła działalność. Tak właśnie stało się w tej, do której chodzi twoje dziecko? Zatem tylko od ciebie zależy, co będzie w jego menu. Co dać dziecku na drugie śniadanie do szkoły?

Kromka do kromki lub sałatki

Zamiast gotówki, za którą dziecko może po drodze kupić batoniki, zapakuj mu do plecaka zdrowy posiłek. Oto cztery smaczne propozycje:
  • Domowe musli – zrobisz je łącząc zwykłe płatki owsiane, orzechy, siemię lniane i suszone owoce (ok. 3 łyżki mieszanki na porcję) z produktem mlecznym jak mały kefir, maślanka czy jogurt naturalny.
  • Kanapka z pełnoziarnistego pieczywa – trzeba ją uzupełnić o produkty bogate w biało, kwasy omega-3 i witaminy, takie jak pasty rybne, jajko ugotowane na twardo, chudy twarożek, masło orzechowe oraz warzywa: liść sałaty, pomidora, rzodkiewkę.
  • Sałatka z sezonowych warzyw skropiona oliwą. Dodaj do niej kawałek sera feta lub mozarella i 2-3 łyżki pełnoziarnistego makaronu lub kaszy, np. gryczanej.
  • Sałatka z sezonowych owoców z dodatkiem orzechów, pestek dyni lub słonecznika. Wystarczy, że wsypiesz ich garść nasion (są kaloryczne, więc w nadmiarze tuczą!).

Chcesz wiedzieć więcej? Przeczytaj:

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)