POLECAMY

Dlaczego warto chodzić na plac zabaw

Mimo, że pogoda za oknem pozostawia wiele do życzenia, nie rezygnuj z wychodzenia z dzieckiem na plac zabaw.
Dlaczego warto chodzić na plac zabaw fot. Panthermedia

Nawet zimą, gdy tylko dopisze pogoda, z kilkulatkiem warto wybrać się na plac zabaw. Korzystanie z huśtawek czy zjeżdżalni to nie tylko dobra zabawa, ale także nauka kontrolowania ciała, poznawania jego ograniczeń i ich przekraczania. Wszystko to zaprocentuje w przyszłości i może się przydać w najmniej oczekiwanych momentach:

* Huśtawka – uspokaja rozbrykane maluchy, dobrze wpływa na koncentrację i skupienie. Dzięki huśtawce dziecko nie jest rozkojarzone.

* Karuzela – uczy utrzymywania równowagi. Warto nie tylko samemu się na niej wygodnie rozsiąść, ale kręcić także siedzących na niej kolegów – tak można poznać swoją siłę i możliwości ciała, nauczyć się, jak nad nim panować. W podobny sposób działa też chodzenie po ruchomym podeście.

* Drabinka, ścianka wspinaczkowa – wchodzenie po nich ćwiczy naprzemienne ruchy rąk i nóg. Tak doskonali się współpracę rąk, gdy obie robią coś innego oraz współpracę ucha i oka, gdy odbierają te same wrażenia.

* Zjeżdżalnia – dziecko oswaja się z sytuacją, w której jego ciało bezwładnie zjeżdża, uczy się asekurować przed upadkiem i dowiaduje się, jak miękko wylądować. Podobnie pomaga dzieciom korzystanie z bujawek na sprężynie czy bali na łańcuchach.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)