POLECAMY

Dlaczego dzieci nie powinny jeść fast foodów

Choć wszystko jest dla ludzi, w przypadku dzieci i fast foodów to twierdzenie zupełnie się nie sprawdza. Zobacz dlaczego!
Dlaczego dzieci nie powinny jeść fast foodów fot. Panthermedia
Chcesz uczcić ze swoim malcem Dzień Dziecka? Przygotuj mu coś słodkiego, zamiast dawać mu hamburgera czy chipsy! I lepiej jeśli wyjście na pizzę przełożysz na za kilka lat...

Oto cała prawda o wpływie fast foodów na zdrowie malucha! >>>


Po pierwsze

Nie dostarczają żadnych ważnych składników
Zawierają za to wiele niekorzystnych, a wręcz niezdrowych dla organizmu substancji - są nimi np.: syntetyczne barwniki, polepszacze, czy szkodliwy akrylamid, który powstaje podczas smażenia.


Po drugie

Tuczą
100 gramów chipsów bekonowych to aż 537 kcal, a posiłek złożony z frytek, hamburgera i shake’a to nawet 700 kcal! Pamiętaj, że jeśli twoje dziecko już w dzieciństwie ma problemy z nadwagą, w przyszłości niemal na pewno będzie miało również poważne problemy ze zdrowiem spowodowane nadmiarem kilogramów.


Po trzecie

Są za słodkie lub za słone
Nadmiar cukru tuczy, zaś za duża ilość soli w diecie bardzo obciąża nerki malucha. I na co komu te chwilowe, jedzeniowe przyjemności?


Po czwarte

Zawierają za dużo tłuszczu
Frytka czy hamburger to ziemniaczana czy mięsna „gąbka” nasączona niezdrowym tłuszczem. A nadmiar spożywanego tłuszczu w przyszłości zapunktuje sporą nadwaga i obciążeniem serca.


Po piąte

Łatwo się do nich przyzwyczaić
I to zwłaszcza maluchowi! Im zatem później dziecko zetknie się z daniami typu fast-food, tym większa szansa, że nie będą mu smakowały.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)