POLECAMY

Deszczowa majówka - 3 zabawy dla dzieci na świeżym powietrzu

Kiedy za oknem pada, ale temperatura nie jest zbyt niska, warto wyjść z dzieckiem na dwór. Oto 3 propozycje zabaw na świeżym powietrzu, które nie pozwolą dziecku się znudzić!

Do zabaw podczas deszczu koniecznie zadbaj o odpowiednie okrycie. Kalosze, płaszcz przeciwdeszczowy lub nieprzemakalna kurtka to podstawa. Do tego kaptur na głowę i... w drogę!

1. Skakanie przez kałuże

Skakanie przez kałuże

Fot. Fotolia

Idealnie byłoby, gdyby w zabawie wzięli udział również rodzice. Jeśli na co dzień nie pozwalasz dziecku na to niekontrolowane szaleństwo, warto poprawić (także sobie) humor w ponury, deszczowy dzień.

Róbcie zawody o różnym stopniu trudności – starajcie się przeskoczyć przez coraz większe kałuże. Po takiej konkurencji prędzej czy później ktoś wyląduje w kałuży...

Zobacz także: Jak zorganizować dziecku zabawę na świeżym powietrzu?

2. Podglądanie dżdżownic

Dżdżownice

Fot. Fotolia

Obfity deszcz sprzyja wędrówkom dżdżownic. Po deszczu wystarczy wyjść na spacer, aby na swojej ścieżce napotkać całe grupy tych pierścienic. Możecie razem wybrać się do ogrodu i poszukać małych mieszkańców ziemi. Przy odrobinie szczęścia znajdziecie także winniczki lub inne ciekawe okazy.

Możecie np. zająć się kompletowaniem przynęty na ryby.

3. Wyścigi statków w kałuży

wyścigi statków w kałuży

Fot. Fotolia

Floty statków z papieru wypuśćcie na otwarte... kałuże dopiero wtedy, gdy przestanie padać – w przeciwnym razie szybko stracicie najcenniejsze okręty. Statki do przodu popchnie siła wiatru, albo... dobra technika dmuchania. Ten, kto wygra wyścig zapewne zasłużył na dodatkową porcję ciasta!

Chłopców może zainteresować także budowanie tam i zapór – nie tylko w piaskownicy, chociaż warto wykorzystać narzędzia.

Zobacz także: Czym zająć dziecko w domu? - propozycje zabaw

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)