POLECAMY

Czym jest Playbus?

Playbus to objazdowe przedszkole, które jest pomysłem realizowanym na terenie Górnego Śląska. Dowiedz się więcej o Playbusie!
Czym jest Playbus?

Teren ten wyróżnia się na edukacyjnej mapie Polski niskim wskaźnikiem upowszechnienia edukacji przedszkolnej. Dlatego też właśnie tam rozpoczęto realizację projektu „Pora już siać”, który trwa od lutego bieżącego roku i zakończyć ma się w styczniu przyszłego roku.

Dlaczego Playbus

Mieszkańcy wsi mają często ten problem, że przedszkola nie są zlokalizowane w bezpośrednim sąsiedztwie ich domów. Dlatego muszą dowozić dzieci do odległych przedszkoli. Czasem praca zarobkowa, prace domowe lub koszty uniemożliwiają posłanie dziecka do przedszkola. Playbus dociera do tych dzieci, niemalże do ich domów.

Kto może skorzystać?

Projektem objętych jest 30 gmin wiejskich z sześciu powiatów: częstochowskiego, myszkowskiego, cieszyńskiego, żywieckiego, zawierciańskiego, wodzisławskiego. W każdej gminie Playbus będzie stacjonował od poniedziałku do piątku. Zajęcia dla dzieci odbywają się w przez 6 godzin w ciągu dnia.

Każde dziecko w wieku przedszkolnym, mieszkające w gminie odwiedzonej przez Playbus może skorzystać z jego oferty.

Playbus – czy to tylko autobus?

Oczywiście nie. Playbus to doświadczona kadra pedagogiczna, bogata w pomysły na spędzenie wolnego czasu i rozwijanie dziecięcych zainteresowań. Playbus jest wyposażony w pomoce edukacyjne i dydaktyczne. Pedagodzy i specjaliści, którzy docierają do dzieci i ich rodziców organizują w miejscu swojego pobytu prowizoryczny plac zabaw, mogą również wykorzystywać pobliskie boiska. Oferta skierowana do dzieci jest dość ciekawa.

Polecamy: Jak spakować się na wakacje

Dzieci mają organizowane zajęcia plastyczne, muzyczne, ruchowe, jak również edukacyjne.

Playbus ma również ofertę dla rodziców:

Rodzice mogą razem z dziećmi uczestniczyć w zajęciach, mogą porozmawiać ze specjalistami, dowiedzieć się więcej o edukacji przedszkolnej.

Czytaj także: Jakie powinno być przedszkole

Źródło: http://www.porajuzsiac.info.pl/index.html

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)