POLECAMY

Czy wiesz w jakich sytuacjach nie powinnaś karmić piersią?

Mleko matki to najzdrowszy i najbardziej naturalny pokarm dla dziecka. Musisz wiedzieć, że są niestety sytuacje, w których karmienie piersią jest niewskazane.

Powinnaś rozważnie podjąć decyzję o karmieniu piersią jeżeli cierpisz na chorobę, która wyczerpuje twój organizm - masz problemy z sercem, nerkami lub masz dużą niedowagę. Twój organizm do produkcji mleka będzie potrzebował energii i zapasów tłuszczu.

Nie możesz karmić piersią jeżeli cierpisz na poważną chorobę, którą może zarazić się dziecko przez twoje mleko. Dotyczy to także nosicielstwa wirusów, które mogą być przekazywane przez płyny ustrojowe(np. HIV).

Jeżeli twój stan zdrowia wymaga stałego przyjmowania leków, które po przeniknięciu do mleka mogą szkodzić dziecku, powinnaś zrezygnować z karmienia piersią.

Jeśli spożywasz duże ilości alkoholu twój pokarm może być szkodliwy dla dziecka.

W przypadku dzieci, które cierpią na pewne zaburzenia metabolizmu, takie jak fenyloketonuria lub nietolerancja laktozy, częściowo niewskazane jest karmienie piersią. W przypadku fenyloketonurii konieczne jest monitorowanie poziomu fenyloalaniny we krwi, a w przypadku nietolerancji laktozy dodawanie laktazy do mleka matki.

Bezwzględnie przeciwwskazane jest karmienie piersią jeśli stwierdzono u dziecka rzadką chorobę metabolicznej – galaktozemię.

Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące karmienia piersią skontaktuj się ze swoim lekarzem. Pamiętaj, że naturalne mleko matki to najlepsze czym możesz karmić swoje dziecko.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)