POLECAMY

Czy wiesz o czym należy pamiętać wychodząc z dzieckiem na spacer?

Wiosna to znakomita okazją do spędzenia czasu na świeżym powietrzu wraz z dzieckiem. Trzeba tylko pamiętać o kilku rzeczach.

Najlepszym sposobem ubierania malucha jest tzw. cebulka – czyli ubieranie warstwowe. Wykorzystaj do tego celu ubranka cienkie i przewiewne, aby dziecko się nie spociło i nie przegrzało.

Jeśli chodzi o buty, to najlepsze będą te wykonane z nieprzemakalnego tworzywa, które przepuszcza powietrze i pozwala stopom oddychać. Dobrze, aby miały wysoką cholewkę – tuż nad kostką.

Wiosna to odpowiednia pora na hartowanie malucha, dlatego nie ubieraj go w zbyt ciepłe ubranie, bo efekt może być odwrotny. Wzmacniaj jego odporność przez codzienne spacery, przynajmniej godzinę dziennie. Maluchy, które regularnie spędzają czas na świeżym powietrzu mają większą tolerancję dla niższych temperatur oraz o wiele rzadziej łapią infekcję.

Jeśli planujesz wybrać się do lasu wraz z dzieckiem zwróć szczególną uwagę na kleszcze, które czyhają w trawie i na gałęziach drzew. Po spacerze dokładnie oglądaj całe ciało dziecka w poszukiwanie potencjalnych pasożytów. Odpowiednio wcześniej zaopatrz się w pęsetę lub specjalny przyrząd do wyjmowania kleszczy. Dobrze jest uprzednio zaszczepić malca przeciw kleszczowemu zapaleniu mózgowemu.

W trosce o delikatną skórę malucha, pół godziny przed wyjściem posmaruj buzię i odsłonięte części ciała kremem z filtrem. Chroni on przed szkodliwym promieniowaniem, a dodatkowo nawilża skórę dziecka.

Nie zapomnij zabrać ze sobą wszystkich niezbędnych rzeczy takich jak: dodatkowe ubranko, krem z filtrem, pieluszkę na zmianę czy coś do picia

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)