POLECAMY

Czy wiesz na co zwrócić uwagę komponując jadłospis maluszka?

To kilka cennych porad dietetyków. Może przydadzą się także rodzicom. Sprawdźcie sami czy podajecie malcowi wszystko co najlepsze.

Nie przesadzajmy z przyprawami, szczególnie z solą i cukrem. To bardzo niezdrowe. W dużych ilościach mogą bardzo zaszkodzić dziecku. Ich duże dawkowanie może prowadzić do wielu chorób, takich jak próchnica czy nadciśnienie.

Dziecko powinno próbować różnych produktów, jeżeli nie jest na nie uczulone. Nie powinno jeść wciąż tego samego. Może po pewnym czasie się znudzić. Może też nie mieć ochoty w przyszłości próbować czegoś nowego. Co najgorsze monotonia w jedzeniu może prowadzić do niedoboru niektórych witamin.

Nie powinno się również rozdrabniać jedzenia, które podajemy naszemu dziecku. Może mieć ono kłopoty z gryzieniem tego co twarde. Wyrośnie nam leniuszek, który będzie chciał jeść tylko „papki”. Gdy dziecko gryzie wyrabia się żuchwa. To z kolei sprzyja rozwojowi mowy.

Lepiej samemu nie wprowadzać do menu małego dziecka żadnych diet (np. wegetariańskich). Najlepiej przed ich wprowadzeniem poprosić o konsultację pediatrę lub dziecięcego dietetyka.

Nie zapominajmy o podawaniu dziecku warzyw i owoców. Najlepiej w wersji na surowo. Podczas obróbki termicznej tracą one cenne witaminy.

Nie zapominajmy o mleku. Dziecko do trzeciego roku życia powinno być tylko mleko modyfikowane. Ma ono odpowiedni poziom białka i sodu. Organizm dziecka do trzeciego roku życia nie jest przystosowany do trawienia mleka krowiego. Nie podawajmy więc do trzeciego roku życia mleka krowiego.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)