POLECAMY

Czy wiesz jaka pieluszka będzie odpowiednia dla twojego dziecka?

Na pólkach sklepowych aż roi się od ogromu pieluch., producenci prześcigają się w wymyślaniu coraz to nowocześniejszych „pampersów”, reklamy telewizyjne kuszą „wybierz mnie, jestem najlepsza”. I jak tu się nie zgubić? My pokażemy Ci jaką drogę wybrać by trafić na idealną pieluszkę jednorazowa dla twojego smyka:

Po pierwsze dobierz pieluszkę do wagi i wieku dziecka. Nie ma to jak za duża albo za mała pieluszka. Ta ostatnia może krępować ruchy dziecka, za duża może dobrze nie zatrzymać jej zawartości

Powinna być przewiewna i nie odparzać pupy dziecka. Siku i rzadka kupka powinna się w nią wchłaniać bez problemu.

Wybierz taką która ma „rozciągacze”. Nie krępuje ona ruchów dziecka, poddaje się bardzo łatwo.

Porządna pieluszka ma w sobie balsam pielęgnujący pupcię dziecka, a co za tym idzie trudniej o odparzenia

Pieluszki jednorazowe nie ocierają delikatnych nóżek malca, mają wokół otworu na nóżki miękkie falbanki.

Urodził się wcześniak – kup specjalne pieluszki dla niego, są jeszcze miększe.

Zwróć uwagę na ściągacze wokół nóżek dziecka. Powinny być na tyle porządne by nie wyciekała z nich rzadka kupka.

Zwróć uwagę na materiał. Raz połakomiłam się na kilka złotych i kupiłam pieluszki niefirmowe, że tak powiem. Były okropnie sztywne i mojemu dziecku strasznie przeszkadzały, do tego dostało jakiegoś uczulenia.

Dla noworodka wybierz te z numerem „1” lub z napisem „newborn” (znaczy noworodek). Mają one specjalne wycięcie na brzuszku, które nie podrażnią pępuszka noworodka

Wybierasz się na basen. Zaopatrz się w specjalne pieluszki które szybko nie nasiąkają wodą. Większość basenów (szczególnie tych krytych) wymaga by maluszek nosił właśnie taką pieluszkę podczas kąpieli.

Chcesz nauczyć dziecko korzystania z nocnika. Spróbuj specjalnych pieluszek które wyglądają jak majteczki. Można je szybciej zdjąć. Inne dla dziewczynek i dla chłopców.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (4)
/5 lat temu
OO.. szkoda że nie wiedziałam. Generalnie kupuję je cały czas w tesco i naprawdę nie narzekam. Ulepszenie Bambino wyszło im zdecydowanie na plus. zresztą widzę, że wiele osób je kupuje.
/5 lat temu
penelopa też ich używam. Dałam w tesco 26 zł a teraz widziałam że w drogerii Dayli jest promocja 23,99 . i tylko do 10 lutego
/5 lat temu
Ja kupuję pieluszki Dada z biedronki,wyglądają tak: http://toster.pl/tost/247875 poleciła mi je położna przy pierwszym dziecku. Teraz mam drugiego malucha i nigdy nie mialam żadnych problemów. Nie reklamuję ich, bo nie mam w tym żadnego interesu, po prostu piszę jak jest . pozdrawiam.
POKAŻ KOMENTARZE (1)