POLECAMY

Czy wiesz jak zorganizować bezpieczne przyjęcie urodzinowe dla dzieci?

Dziecięce przyjęcie urodzinowe wiąże się z długimi przygotowaniami, ale także wspaniałą zabawą dla dzieciaków. Jest kilka ważnych rzeczy, których trzeba dopilnować
Czy wiesz jak zorganizować bezpieczne przyjęcie urodzinowe dla dzieci?

Kinderbal nie powinien trwać dłużej niż dwie, trzy godziny – po tym czasie dzieciaki są już zmęczone i mogą mieć mniejszą ochotę na świętowanie.

Przygotuj muzykę, która będzie umilała czas dzieciom. Niech to będą bardzo rytmiczne, wesołe i taneczne rytmy.

Dopilnuj by drzwi balkonowe były zamknięte oraz aby żadne niebezpieczne przedmioty, stanowiące zagrożenie nie były w pobliżu dzieci. Pochowaj wszystkie środki chemiczne, leki czy kosmetyki

Sprawdź czy Twoja domowa apteczka jest w pełni wyposażona, czy nie brakuje w niej plastrów, wody utlenionej lub bandaży.

Jeśli posiadasz psa lepiej, by nie przebywał wśród dzieci. Na czas przyjęcia oddaj go w ręce sąsiadów lub po prostu zamknij w osobnym pokoju.

Przed rozpoczęciem przyjęcia przygotuj specjalne miejsce na kurtki i prezenty, które przyniosą ze sobą goście. Później może nie być na to czasu, dzięki temu nic się nie zawieruszy i łatwiej będzie odszukać swoje rzeczy.

Niech przyjęcie odbywa się w dwóch osobnych pokojach – jeden przeznaczony na poczęstunek, drugi na gry i zabawę. Jeśli w pokoju są jakieś meble z ostrymi kantami, najlepiej jest je przenieść do drugiego pomieszczenia, z dala od dzieci.

Pochowaj cenne i kruche rzeczy, które mogą się stłuc i zniszczyć.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)