POLECAMY

Czy wiesz jak zachęcić nastolatka do rozwijania swojej pasji?

Czy wiesz co zrobić, gdy nasze dziecko nie ma własnej pasj, albo szybko się zniechęca do nowych rzeczy? Oto moje rady.

Najpierw musisz się dowiedzieć, co to za pasja. Niektóre dzieci, skrywają swoje prawdziwe pragnienia przed rodzicami, gdyż boją się utraty wiary w siebie, co często rodzice potrafią zrobić, nawet nieświadomie. Gdy będziesz już wiedział co to takiego, poszukaj więcej informacji na ten temat, aby twoja opinia była obiektywna.

Najważniejsze jest to, aby twoje dziecko miało poczucie wsparcia od Ciebie. Musisz mu pokazać, że tobie również zależy na tym, aby dziecko było szczęśliwe i, że ono zawsze może na Ciebie liczyć.

Następnie kup potrzebne rzeczy dziecku, do rozwijania tej pasji. Jeśli to jest tennis, pomóż mu wybrać rakietę i zapisz na zajęcia. Jeśli balet, kup strój i wybierz mu dobrą szkołę baletową. A jeśli malarstwo, kup mu farby i inne potrzebne przedmioty.

Ważne jest, aby twój nastolatek zrobi coś źle, usłyszał prawdę, czyli krytykę. Nie możesz być za ostry, gdyż możesz zrazić własne dziecko, jednak nie możesz być też zbyt łagodny, ponieważ wtedy dzieci są dużo mniej odporne na krytykę, która na pewno spotka ich w dorosłym życiu, bo przecież nikt nie jest idealny.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)