POLECAMY

Czy wiesz jak zachęcić dziecko do nauki?

Zanim twoje dziecko zacznie uczęszczać do szkoły, spróbuj rozwinąć w nim nim ciekawość poznawania i odkrywania. Z pewnością wykształcenie takiej postawy ułatwi dziecku osiąganie w szkole sukcesów. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek jak zainteresować dziecko nauką.
Czy wiesz jak zachęcić dziecko do nauki?

Małe dzieci szybko się uczą , zwłaszcza poprzez zabawę. Pamiętaj, żeby dziecka nie zmuszać ,ale zachęcać. Jeżeli dziecko samo nie wykaże chęci  do nauki ,na pewno nie zmusisz je do tego siłą.

Już u 3 latka życia możesz wzbudzić zainteresowanie przyrodą lub historią. Zamiast bajki na dobranoc przeczytaj mu fragment mitologii lub książkę o fascynującym życiu zwierząt. Taka lektura pozostawi z pewnością w jego pamięci wiele informacji.

Podsuwaj dziecku kolorowanki zawierające np. rysunki zwierząt lub rycerzy.  Przy okazji wspólnego kolorowania z dzieckiem możesz opowiedzieć mu o zwyczajach zwierzątka, które malujecie lub o zbroi rycerza. Taka opowieść rozwinie wyobraźnię dziecka.

Polecamy: Czy wiesz jak nauczyć dziecko czytać?

Zabieraj często dziecko na spacery do parku i lasu. Pokazuj mu drzewa i krzewy ,które go otaczają. Ta podstawowa wiedza pomoże mu później w nauce.

 Odwiedzaj z dzieckiem wystawy malarstwa, fotografii lub rękodzieła. Nie musicie oglądać wszystkich eksponatów.Jeśli dziecko się znudzi  w połowie wystawy to i tak zapamięta jakiś obraz, fotografię.

Świetnym zakupem dla dziecka będzie mikroskop. Wspólne robienie i obserwowanie preparatów np.z liści ,dostarczy dziecku wiele emocji , a być może z czasem dziecko samo zechce badać wygląd innych preparatów pod mikroskopem.

Zobacz także: Czy wiesz jak pomóc dziecko w nauce?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)