POLECAMY

Czy wiesz jak wybrać przedszkole?

Podczas dokonywania wyboru należy zwrócić szczególną uwagę na następujące aspekty:
Czy wiesz jak wybrać przedszkole? fot. Czy.wieszjak.pl

Lokalizacja- najlepiej, żeby przedszkole było usytuowane blisko naszego miejsca zamieszkania. Odpadnie wtedy konieczność dowożenia malucha. Dodatkowym walorem będzie otoczenie, w którym Twoja pociecha będzie przebywać; najbardziej pożądane w tym względzie będzie spokój, cisza i zieleń.

Dowiedz się, kto będzie potencjalną wychowawczynią przedszkolną Twojego dziecka. Czy dana osoba ma odpowiednie przygotowanie pedagogiczne oraz doświadczenie zawodowe. Najlepszym źródłem informacji będzie sama przedszkolanka. Przed dokonaniem wyboru, odwiedź interesujące Cie przedszkole i porozmawiaj z wychowawczynią.

Zwróć uwagę na ofertę edukacyjną, jakie gwarantuje dane przedszkole. Czy w ramach zajęć Twoje dziecko będzie miało zapewnione dodatkowe atrakcje takie jak: nauka obcego języka, rytmika czy ćwiczenia plastyczne. Dobrze jest, aby czas, który Twoje dziecko spędza w przedszkolu nie był czasem straconym. Jednak z drugiej strony nie popadaj w przesadę, dziecko ma się przede wszystkim bawić, na naukę przyjdzie jeszcze czas.

Sprawdź warunki lokalowe przedszkola i zaplecze sanitarne, pod katem czystości i bezpieczeństwa ( szczególną uwagę zwróć na plac zabaw – to właśnie tam najczęściej dochodzi do groźnych wypadków).

Porozmawiaj ze znajomymi, którzy mają już za sobą wybór przedszkola dla swojej pociechy. Dopytaj się ich o ewentualne zastrzeżenia odnośnie wybranej placówki.

Odwiedź stronę internetową www.dobreprzedszkole.pl, gdzie znajduje się ranking najlepszych przedszkoli i żłobków w Polsce.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)