POLECAMY

Czy wiesz jak wybrać odpowiednie łóżeczko dla swojego nowonarodzonego dziecka?

To bardzo łatwe. Z nami ci się uda. To kilka cech, którymi powinno się charakteryzować dobre dziecięce łóżeczko:

Typowe łóżeczko malucha ma wymiary 140 cm*70 cm. Zdarzają się też niestandardowe wymiary, takie jak 140 cm * 70 cm. Można je zmienić w większe łóżko kiedy maluszek podrośnie.

Bardzo ważnym elementem jest regulowany spód łóżeczka. To bardzo ważne. Noworodek leży na najwyższej wysokości, po to by rodzice nie musieli się do niego schylać. Drugi niższy poziom posłuży dziecku, kiedy zacznie ono samo siadać. Trzeci – najczęściej ostatni kiedy będzie wstawało.

Ważny element łóżeczka to szczebelki, położone bardzo blisko siebie. Tak aby maluszek nie mógł włożyć pomiędzy nie główki. Najlepiej okrągłe, bez kantów, które mogłyby zranić dziecko. Kiedy dziecko podrośnie można wyjąć w niektórych łóżeczkach szczebelki, by mogło ono samo z niego wychodzić i do niego wchodzić, kiedy będzie chciało odpocząć.

Duży wybór materacy. Są kokosowe, piankowe, sprężynowe, albo mieszane. Polecane przez ortopedów są te twarde.

Sprawdźmy jak wykonane są łóżeczka. Naprawdę nie warto oszczędzać na jakości. Nie może się chwiać. Sprawdźmy dokładnie czy z łóżeczka nie wystają drobne drzazgi czy jakieś niewbite gwoździe. Malec może zrobić sobie krzywdę.

Szuflada. Kiedy w mieszkaniu jest niewiele miejsca bardzo się przydaje. Można trzymać tam ubranka, z których malec już wyrósł czy też pościel na zmianę. Bardzo przydatny element łóżeczka!

Dodatkowym wyposażeniem łóżeczka może być dołączona do niego komoda z przewijakiem. Niestety taki mebel zajmuje dużo miejsca.

Niektóre łóżeczka mają kółka. Przydają się wtedy jeżeli wiesz, że będziesz się z tym łóżeczkiem często przemieszczała

Łóżeczko turystyczne. Warte kupienia jeżeli wiesz, że będziesz z dzieckiem często podróżowała

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)