POLECAMY

Czy wiesz jak wybrać odpowiedni wózek dla dziecka?

Kupno wózka jest dość dużym wydatkiem dla początkujących rodziców. Dlatego powinien być praktyczny, aby za chwilę nie trzeba było kupować kolejnego.

Zastanów się nad rodzajem wózka. Czy ma on być głęboki, czy zarazem spacerowy. Jest teraz wiele rodzajów, również wózki, które po rozłożeniu lub złożeniu mogą zmieniać się w zależności od pory roku czy wieku dziecka. Są one najbardziej uniwersalne.

Sprawdź wymiary i jego ciężar. Pomyśl, czy nie będzie zajmował dużo miejsca w mieszkaniu oraz w aucie. Pamiętajcie, że z nim cały czas spacerować czy wchodzić po schodach. Szczególnie jest to ważne dla matki, która najwięcej tym wózkiem jeździ i musi go dźwigać.

Sprawdź koła, hamulce i amortyzację. Każdy dobry wózek powinien jeździć miękko i cicho. Koła muszą dawać się manewrować i muszą mieć bardzo dobre hamulce – działające na deszczu i śniegu zwłaszcza.

Pamiętaj, aby wózek miał miejsce na rzeczy dla malucha i ewentualne zakupy. Jest to niezbędne, gdy idzie się z dzieckiem na spacer czy do sklepu.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/7 lat temu
Dobry artykuł, choć brakuje kilku punktów, m.in. sprawdż dostępne fundusze :) Ja sama długo szukałam i w końcu znalazłam 3 takie same wózki, ale każdy pod inną marką, więc wybrałam opcję najrozsądniejszą. Zaryzykowałam, kupiłam Tiny Worlda 3w1 i jestem zadowolona. Nie radzę jednak kupować w ciemno, dobrze gdy ktoś wózek przetestuje i Ci poleci. Bo wiadomo..reklamom w dzisiejszych czasach raczej ufać nie można :)