POLECAMY

Czy wiesz jak wybrać imię dla dziecka?

Spodziewacie się dziecka, ale jeszcze nie wiecie jak je nazwać? Oto moje wskazówki czym kierować się przy wyborze imienia dla dziecka. Pamiętajcie, że wasza decyzja będzie miała wpływ na całe jego przyszłe życie.

Poszukajcie imion w kalendarzach, księgach imion i internetowych skarbcach. Kiedy będziecie je przeglądać wypisujcie na kartce te, które wam się podobają, by potem je omówić i rozważyć.

Rozejrzyjcie się dookoła i poszperajcie w rodzinnej tradycji. Dobrym pomysłem może być nadanie dziecku imienia na cześć dziadka lub po cioci jeśli przypadło wam ono szczególnie do gustu. A może po prostu zainspiruje was imię waszego przyjaciela?

Warto podchodzić z dystansem do mód na różne imiona. O ile, w przypadku małego dziecka, popularne imię nie będzie to uciążliwe, to już w przedszkolu może stać się kłopotliwe. Kilkoro dzieci o tym samym imieniu w tej samej grupie czy klasie to prawdziwy problem. Oprócz tego nasza pociecha jako szósta Zuzia może czuć się niekomfortowo.

Przesada w drugą stronę też nie jest korzystna. Nie szukajcie na siłę wymyślnych imion, tylko po to by podkreślić indywidualność swojego dziecka. Nadając mu bardzo nietypowe imię możecie narazić go na docinki ze strony rówieśników. Z drugiej strony oryginalne imię może stanowić okoliczność sprzyjającą, stanowić wizytówkę dziecka i powodować, że wszystkim zapadnie ono w pamięć.

Kiedy już wybierzecie kilka ładnych imion zestawcie je z przyszłym nazwiskiem dziecka. Dobrze, jeśli imię i nazwisko nie rymują się oraz nie są razem zbyt długie.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/8 lat temu
Ja uważam, że warto nadawać dziecku oryginalne, niespotykane imię. Imię może być wyróżnikiem i przyciągać uwagę. Moja przyjaciółka o imieniu Antalia została zaproszona na rozmowę o pracę, dlatego, że szefowej spodobało się jej imię. I dostała posadę. Oryginalne imię ( o ile nie jest ośmieszające jak: Oralia, Bibka) może pomóc w życiu.