POLECAMY

Czy wiesz jak wybrać buty dla dziecka?

Wybierając buty dla dziecka, musisz wziąć pod uwagę kilka wskazówek ,które ułatwią Ci wybór właściwego obuwia.
Czy wiesz jak wybrać buty dla dziecka?

 Po pierwsze buty muszą być w odpowiednim rozmiarze. Aby przekonać się jaki rozmiar ma twoje dziecko, poproś je, żeby stanęło na kartce papieru. Następnie obrysuj jego stopę ołówkiem i zmierz długość od najdłuższego palca do pięty. W ten prosty sposób dowiesz się jakiego rozmiaru butów szukać.

Pamiętaj, że stopa w butach musi mieć trochę luzu. Sprawdź też, żeby między dużym palcem u stopy, a krawędzią buta  było około centymetra różnicy.To, czy but jest dobrze dobrany możesz również sprawdzić, prosząc dziecko, żeby dosunęło stopę jak najbliżej przedniej krawędzi buta. Jeśli między jego piętą, a tylną częścią buta zmieścisz swój palec,to rozmiar jest dobrze dobrany. Pozwól dziecku wybrać kolor i wygląd butów.

Poza tym sprawdź czy but jest stabilny, bezpieczny i ma możliwość regulacji szerokości (w postaci rzepa lub sznurowadeł).

Polecamy: Czy wiesz jak karmić dziecko?

Nie ma jednego zdania co do tego ,jakie zapięcie butów jest lepsze - rzepy, czy sznurowadła. Rzepy umożliwiają szybkie założenie i zdjęcie butów nawet przez dziecko, sznurowadła zaś wymagają cierpliwości i pomocy osoby dorosłej.

Decydują się na kupno butów, unikaj tych wsuwanych i z odsłoniętą piętą. Przyjrzyj się również podeszwie buta. Powinna być chropowata,co zapewni odpowiednie tarcie i zapobiegnie ewentualnym poślizgom.

Bardzo ważnym elementem jest surowiec, z którego buty zostały wykonane. Najlepsze są buty skórzane lub z płótna. Takie buty zapobiegną tworzeniu się odcisków i brzydkiemu zapachowi.

Zobacz także: Czy wiesz jak przewijać dziecko?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/6 miesięcy temu
Bobuxy do kupienia w esklep-dla-dzieci.pl. Idealne buty na każdą stopę, z wysokim podbiciem też, bo są regulowane. Polecam :)