POLECAMY

Czy wiesz jak uchronić się przed komarami?

Na dobre rozpoczęły się wakacje. Część z nas jest już po pierwszych wojażach, a część dopiero wyjedzie. Dla tych, którzy wybierają się w zalesione, podmokłe miejsca, klasyczne wyzwanie stanowi walka z masą przeróżnych owadów, głównie krwiopijnych komarzyc.

Korzystaj z takich rzeczy jak moskitiery, siatki rozciągane w oknach, świece, kadzidełka odstraszające owady i innych odstraszających owady, chemicznych specyfików. Również w pewnym stopniu zabezpiecza nas odpowiednie ubranie. Ostatnio modna staje się także aromaterapia.

Dbaj o higienę ciała! To podstawa, ponieważ zapach potu jest wabikiem dla komarów.

Po ukąszeniu korzystaj z żeli łagodzących podrażnienia. Wypróbuj też kilka sposobów naszych babć – nacieranie octem, spirytusem, cebulą, Amolem...

Na koniec pamiętajmy, żeby wybierając się w podróże na łono natury, zwłaszcza w góry, do lasu i nad wodę, czy też oddając się imprezom na świeżym powietrzu, nie zapominieć o tym, że w każdej chwili możemy mieć starcie z przeróżnymi owadami. Uzupełnijmy zatem nasz wakacyjny niezbędnik farmaceutyczny o specyfiki, które działają wszechstronnie. Są one nie tylko ekonomiczne, ale i skuteczne.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)