POLECAMY

Czy wiesz jak rozdrobnić jedzenie dla niemowląt?

To tylko rozgniecione jedzenie, prawda? Cóż, niezupełnie. Choć niektóre dania dla niemowląt można przygotowywać, posługując się zwykłymi sztućcami, inne wymagają użycia nieco bardziej skomplikowanych sprzętów. Co wybrać, by dobrze rozdrobnić jedzenie dla niemowlęcia - blender, robota kuchennego?
Czy wiesz jak rozdrobnić jedzenie dla niemowląt?

Część bardzo dojrzałych owoców, takich jak na przykład awokado, banany i gruszki, można rozgnieść widelcem. To jest to! Nie wymagają one ani gotowania, ani miksowania. Jednak w przypadku puree mięsno-warzywnych oraz innych nieco bardziej złożonych przepisów na dania dla najmłodszych dzieci sam widelec nie wystarczy.

Wybór rozdrabniacza

Rozważ możliwość zakupu elektrycznego lub ręcznego robota kuchennego, blendera, minirozdrabniacza lub innego urządzania, które zmiksuje jedzenie na gładką masę. Ceny i możliwości poszczególnych narzędzi są bardzo zróżnicowane, dlatego wybierając sprzęt, kieruj się indywidualnymi potrzebami. Czy zamierzasz za jednym razem przygotowywać tylko jedną czy dwie porcje? Jeśli tak, kup mniejszy model. Jeśli chcesz przygotowywać zapasy na cały miesiąc, rozważ kupno dużego robota kuchennego.

Zbyt gęste puree zazwyczaj można rozcieńczyć wodą, lecz metoda ta nie zawsze okazuje się skuteczna, ponieważ pokarm zachowuje swoją ziarnistą fakturę. W takiej sytuacji możesz posłużyć się sitkiem (albo nawet cedzakiem), aby uzyskać gładszą konsystencję.

Kolejnym przydatnym urządzeniem jest moździerz kuchenny. Można w nim szybko rozdrobnić ryż, owies i inne zboża, zwłaszcza jeżeli potrzebne są ich niewielkie ilości.

Polecamy: Czy wiesz jak zamrozić jedzenie dla dziecka?

Mądre łyżki

Gdy nadejdzie czas karmienia Twojego dziecka, postaraj się zaopatrzyć w powlekane łyżeczki. To małe, dziecięce łyżeczki z plastikowymi lub gumowymi końcówkami. Są powszechnie dostępne, niedrogie i doskonale nadają się do delikatnej buzi maluszka. Niektóre z nich reagują na wysoką temperaturę zmianą koloru, która ostrzeże Cię przed podaniem dziecku zbyt ciepłego jedzenia.

Podarki od krewnych i znajomych mogą być zabawne i pożyteczne. Nareszcie możesz wykorzystać te wszystkie urocze śliniaczki, które dostałaś z okazji „pępkowego”! Plastikowe podkładki rozłożone strategicznie po pokoju albo cerata rozłożona pod krzesełkiem do karmienia uchronią podłogę i dywan przed zabrudzeniem. Nawet domowe zwierzę możesz zaangażować do sprzątania po posiłku.

Czytaj też: Jak karmić dziecko z nadwagą?

Fragment pochodzi z książki „Mamie na ratunek. 200 przepisów na zdrowy posiłek dla Twojego malucha” Shana Priwer, Cynthia Phillips (Wydawnictwo Helion, 2010). Publikacja za wiedzą wydawcy.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)