POLECAMY

Czy wiesz jak przygotować noworodka na spacer zimą?

Do spaceru z noworodkiem trzeba się odpowiednio przygotować. Nie chodzi tu tylko o wybór ciepłego ubranka i kocyka, ale ogólne przygotowanie dziecka na wyjście na dwór. Oto, co możesz zrobić.
Czy wiesz jak przygotować noworodka na spacer zimą?

Około trzech tygodni przed pierwszym zimowym spacerem, stopniowo przyzwyczajaj dziecko do chłodnej temperatury. Otwórz okno i postaw przy nim wózek z dzieckiem (oczywiście ciepło ubranym) na kwadrans. Rób tak każdego dnia, co kilka dni wydłużając czas do 5 minut. W ten sposób zahartujesz dziecko i naturalnie wzmocnisz jego odporność na przeziębienie.

Zrezygnuj z tej tego, jeśli za oknem pada deszcz lub wieje silny wiatr. Zadbaj także, by dziecko miało osłoniętą buzię i było przykryte ciepłym kocykiem.

Przed pierwszym wyjściem na dwór nie powinnaś zapomnieć o posmarowaniu buzi dziecka tłustym kremem ochronnym (np. Nivea baby), co zabezpieczy skórę przed przesuszeniem.

Wbrew pozorom, nie powinno się zakrywać ust i noska malucha, ponieważ para wydychana przez maluszka skrapla się na szaliku i w kontakcie z zimnym powietrzem powoduje odmrożenie skóry.

Zobacz także:  Czy wiesz co zrobić, aby dziecko przespało całą noc?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)