POLECAMY

Czy wiesz jak poradzić sobie z bolesnym ząbkowaniem?

To wcale nie takie trudne. Swoje przeszłam mówiąc kolokwialnie. Chętnie podpowiem jak sobie poradziłam. Oto moje rady:

Po pierwsze spokój. Dziecko ciągle płacze i jest marudne. Musisz jakoś to przetrwać. Nic nie t rwa wiecznie – ząbkowanie też się kiedyś skończy. Najgorzej jest z pierwszym ząbkiem.

Masaż dziąsełek. Użyj do tego swojego palca. Mojemu dziecku przynosiło to często ulgę. Pamiętaj, żeby wcześniej umyć ręce

Możesz też kupić specjalny naparstek z miękką szczoteczką do masażu dziąseł.

Użyj żelu. W aptece jest ich do wyboru wiele. Ze swojego doświadczenia wiem, że jeżeli ząbkowanie jest bardzo bolesne nie warto oszczędzać. Mi pomógł ten dość drogi. Sprawdzałam te tańsze i na moje dziecko nie działały! Nie przekraczaj jednak dawek podanych na opakowaniu.

Pozwól na częste ssanie piersi lub picie z butelki.

Podaj maleństwu smoczek lub gryzak. Ten ostatni włóż wcześniej do lodówki. Jest wypełniony wodą. Podany zimny szybciej przyniesie smykowi ulgę.

Możesz podać chrupaczka lub kawałek jabłka, jeżeli maluszek je już coś poza mlekiem

Higiena przede wszystkim. Moje dziecko przeżyło pleśniawki – to da się przeżyć i te gorsze afty. Kiedy dziecko bolą dziąsła wszystko chciałoby gryźć. Bierze do buzi zabawki, a nawet kawałek pościeli. Zabawki myj często. Dziąsła możesz przemywać gazikiem nasączonym wodą przegotowaną

Kiedy już pierwszy ząbek się pojawi kup maluszkowi szczoteczkę. Ja tak zrobiłam. Czyściłam ząbki każdego dnia i do tej pory moje dziecko chętnie je myje.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)