POLECAMY

Czy wiesz jak pomóc dziecku w nauce?

Dziecko zaczyna się uczyć nowych rzeczy już w przedszkolu. Szkoła podstawowa to prawdziwy test samodzielności. W tym czasie niezwykle ważne jest wsparcie rodzica, także w kwestii odrabiania prac domowych.
Czy wiesz jak pomóc dziecku w nauce?

Rodzice, zapisując dziecko do szkoły, są przekonani, że tam nauczy się czytać, liczyć, w późniejszym czasie zgłębi tajniki różnych dziedzin nauki. Niestety zapominają często, że należy systematycznie pomagać dziecku w odrabianiu lekcji, powtarzaniu przyswojonego materiału, przygotowaniu na następny dzień w szkole.

Bardzo wielu rodziców myli pomoc ze zwykłym wyręczaniem. Co z tego, że narysujemy równe literki, ładniejsze szlaczki i szybciej rozwiążemy zadanie z matematyki, jeśli nasze dziecko wciąż nie ma wyćwiczonej w rysunku ręki i nie umie rozwiązywać zadań z przedmiotów ścisłych?

Polecamy: Czy wiesz jak poprawić koncentrację dziecka?

Niezwykle ważne jest, aby dziecko uczyło się odpowiedzialności. Odrobienie pracy domowej to obowiązek, z którego musi ono się wywiązać. Uczmy dziecko systematycznej pracy, sprawdzajmy jego prace domowe i chwalmy nie tylko za sukcesy, lecz także za wysiłki. Warto wyznaczyć czas odrabiania lekcji, który powinien być priorytetem. Po nim możemy zorganizować dziecku wspólną zabawę, wyjście na spacer lub zabawy ruchowe.

Dziecko także musi mieć odpowiednią motywację do uczenia się. Nie musi być genialne w każdej dziedzinie. Powinniśmy także zadbać o to, aby nasze dziecko nauczyło się uczyć. Wszelkie kursy koncentracji, szybkiego czytania czy doskonalenia pamięci będą efektywnymi narzędziami, które dziecko wykorzysta do zdobywania wiedzy.

Zobacz także: Czy  wiesz jak wzmocnić odporność dziecka?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)