POLECAMY

Czy wiesz jak odciągać mleko z piersi?

Zdarza się, że z różnych powodów konieczne jest odciągnięcie pokarmu z piersi. Podpowiadam, jak to zrobić.

Pokarm można wyciskać z piersi ręcznie. Aby to zrobić należy objąć pierś dłonią tak, aby kciuk spoczywał u góry, na krawędzi otoczki brodawki, a reszta palców ujmowała pierś od dołu. Następnie należy naciskać pierś kciukiem i palcem wskazującym, nie przesuwając palców na brodawkę. Uciskanie musi być rytmiczne i starać się dotrzeć do wszystkich kanałów mlecznych.

Na rynku dostępne są również specjalne odciągacze ręczne. Jeżeli korzystasz z takiego urządzenia zapoznaj się z dołączonymi do niego wskazówkami producenta. Nakładka odciągacza powinna obejmować brodawkę i obwódkę. Ręczny odciągacz wyposażony jest w pompkę, która imituje ssanie dziecka.

Alternatywą dla odciągacza ręcznego jest odciągacz elektryczny. Dzięki niemu można odciągać pokarm z obu piersi w tym samym czasie. Ważne byś postępowała zgodnie z instrukcją obsługi dołączoną do urządzenia. Zarówno w przypadku elektrycznego jak i ręcznego odciągacza należy zacząć od mniejszego tempa odciągania i zwiększyć je kiedy mleko zacznie płynąć.

Odciągnięty pokarm należy jak najszybciej umieścić w lodówce, najlepiej w sterylnym pojemniku. Można go także zamrozić, wcześniej schładzając go przez 30 minut. Mleko zachowa świeżość w lodówce przez 48 godzin, a w zamrażalniku przez dwa tygodnie.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)