Czy wiesz jak nauczyć dziecko oszczędzania?

Im dziecko wcześniej nauczy się oszczędzać tym lepiej. Jeśli od małego nauczy się oszczędzać otrzymane od ciebie pieniądze, w rzyszłości nie będzie miało z tym problemów. Oto kilka wskazówek jak nauczyć dziecko oszczędzania.
/ 29.09.2010 22:20

Pamiętaj że gdy dziecko jest małe uczyć się naśladując starszych. Dziecko najczęściej naśladuje swoich rodziców, rodzeństwo i rodzinę. Dlatego powinniśmy dawać dobry przykład czyli nie rozpieszczać za bardzo dziecka słodyczami, chipsami itp. Jeśli będziemy się tego trzymać, istniej duże prawdopodobieństwo, że w przyszłości dziecko będzie nas naśladować.

Gdy dziecko zacznie chodzić do podstawówki warto pomyśleć o kieszonkowym. Będą to jego pierwsze pieniądze. Na początek nie dawaj zbyt duże sumy dziecku lecz odnoś je stopniowo. Możesz czasami dziecku powiedzieć, że nie dasz mu już więcej w miesiącu. Pamiętaj, by być w tych sprawach konsekwentna.

Gdy dziecku już będzie większe, kieszonkowe powinna wynosić odpowiednio więcej. Zachęcaj wtedy dziecko, by ustalało sobie jakiś cel co chciałoby kupić za swoje pieniądze. Mów dziecku jakie może mieć z tego korzyści.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)