POLECAMY

Czy wiesz jak możesz stymulować rozwój prawidłowej postawy u dziecka?

W trzecim kwartale życia dziecka doskonali się precyzja ruchów. Półroczy malec samodzielnie siedzi – poszerza to jego pole obserwacji.
Czy wiesz jak możesz stymulować rozwój prawidłowej postawy u dziecka? fot. Czy.wieszjak.pl

Nie ograniczaj ruchów dziecka - musi ono mieć w łóżeczku swobodę nie ograniczoną kołderką albo kocykiem. Wszystkie ruchy jakie wykonuje maluch np. wkładanie stopek do buzi, obroty, pełzanie itd. są ważnymi ćwiczeniami wzmacniającymi mięśnie.

Zachęcaj do raczkowania - doskonale kształtuje naturalne krzywizny kręgosłupa, wzmacnia mięśnie przykręgosłupowe, które utrzymują kręgosłup w prawidłowej pozycji, gdy dziec¬ko zacznie już chodzić. Dzięki temu mniejsze jest ryzyko zniekształcenia kręgosłupa.

Nie ucz chodzić - dziecko samo poczuje kiedy może zacząć chodzić samodzielnie. Zbyt wczesna nauka chodzenia (poprzez prowadzenie za rączki lub wykorzystanie chodzika) niepotrzebnie obciąża kręgosłup i nogi dziecka - może to spowodować zniekształcenie nóżek (szpotawość lub koślawość) lub kręgosłupa.

Ćwiczenia w wodzie - popularna jest nauka pływania niemowląt prowadzona przez instruktora. Zajęcia korzystnie wpływają na rozwój psychomotoryczny, usprawniają stawy, zapobiegają skrzywieniom kręgosłupa, podnoszą ogólną odporność na infekcje i zakażenia, wzmacniają więzi emocjonalne między dzieckiem, a rodzicami. Zajęcia odbywają się w formie zabawy z rodzicami.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)