POLECAMY

Czy wiesz jak kontrolować dziecko w Internecie?

W Internecie znajdują się strony i treści, które powinny być dla naszych dzieci niedostępne. Oto kilka wskazówek, które pomogą nam kontrolować dziecko w Internecie.
Czy wiesz jak kontrolować dziecko w Internecie?

Po pierwsze musisz szczerze porozmawiać ze swoim dzieckiem, że Internet to również wielki "śmietnik", rozpowszechniający przemoc, agresję i treści, które mogą być dla dzieci bardzo szkodliwe.

Dla większego bezpieczeństwa możesz zainstalować na komputerze programy rodzicielskie, które są w większości  bezpłatne np. program Naomi 3.2.90. W czasie rzeczywistym bada wszelkie dane transmitowane poprzez różne aplikacje korzystające z Internetu. Naomi jest łatwy do zainstalowania i obsługi. Pozwoli nam zablokować strony zabronione dla dziecka. Jedyną jego wadą jest to, że nie posiada polskiej wersji językowej.

Na stronie www.dobreprogramy.pl w kategorii Kontrola rodzicielska można znaleźć inne podobne programy.

Przeglądając historię przeglądarki internetowej, możesz kontrolować strony, które odwiedzało twoje dziecko. Ta opcja jest dostępna we wszystkich przeglądarkach. Od czasu do czasu możesz zaglądać do pokoju dziecka i dyskretnie sprawdzać  jakie strony w Internecie ogląda. Nie rób tego nachalnie, bo łatwo możesz przekroczyć granicę zaufania, co w konsekwencji doprowadzi do sporu między tobą a dzieckiem.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/6 lat temu
Najlepiej zainstalowac program typu keylogger-szpieg.pl...