POLECAMY

Czy wiesz jak karmić chore dziecko?

Podczas choroby dziecko nie ma zazwyczaj apetytu, j est płaczliwe i marudne. Pamiętajmy jednak,że odpowiednie żywienie  w czasie choroby jest bardzo istotne.
Czy wiesz jak karmić chore dziecko?

Jeśli chore dziecko nie je, musimy dopilnować, żeby dużo piło. Najlepsze są soki owocowe i warzywne, ziołowe herbatki,  woda mineralna. Napoje powinny mieć temperaturę pokojową.

Posiłki  powinny być niewielkie i lekkostrawne. Jeśli dziecko ma trudności w połykaniu przygotujmy dania w postaci półpłynnej . W diecie może się znaleźć mięso  najlepiej gotowane, drobiowe, makaron, ciemne pieczywo, jogurty. Jeśli dziecko ma biegunkę dietę rozpocznij od kleiku ryżowego lub zupy marchwianki. Po ustąpieniu dolegliwości możesz wprowadzić chudy rosołek z makaronem.

Pamięta, żeby nie podawać dziecku nabiału do dwóch godzin przed i po zażyciu antybiotyku. Leki należy popijać wyłącznie wodą niegazowaną.

Kiedy objawy chorobowe ustąpiły i dziecko czuje się zdecydowanie lepiej, możemy podać ciepłe kakao ,zupę mleczną ,ser , jogurty, kanapki z miodem ,  herbatę słodzoną też miodem, surówkę z marchwi i selera.

W czasie rekonwalescencji podajemy dziecku soki ,najlepiej ze świeżo wyciskanych owoców (pomarańcza, aronia, czarna porzeczka),owoce cytrusowe, banany, pomidory orzechy, ryby,mięso, kasze oraz kefiry i jogurty

Ograniczamy słodycze.

Zobacz także: Czy wiesz co zrobić dziecku na śniadanie?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)