POLECAMY

Czy wiesz jak dbać o bezpieczeństwo dziecka?

Oto kilka porad dzięki którym zadbasz o bezpieczeństwo swojego dziecka.
Czy wiesz jak dbać o bezpieczeństwo dziecka? fot. Czy.wieszjak.pl

Małe dzieci często nie zauważają szyby np. w drzwiach balkonowych. Aby na nią nie wpadły i nie pokaleczyły się, naklej na szybie, na wysokości oczu dziecka, pasek kolorowej taśmy.

Jeśli masz w domu pianino, istnieje niebezpieczeństwo przytrzaśnięcia sobie palców przez małe dzieci. Aby temu zapobiec, naklej po obu stronach klawiatury 2 kawałki korka do butelki.

Gdy pierwsze buciki dziecka mają twarde podeszwy, a do tego ćwiczy ono chodzenie na twardej podłodze, to czuje się jak dorosły chodzący po lodzie. Dodasz dziecku pewności, jeśli podkleisz na podeszwę cienką warstwę gąbki. Gdy ulegnie zniszczeniu, usuń jej resztki i podklej nową.

Polecamy: Czy wiesz jak pomóc dziecku zasnąć w swoim łóżku?

Aby zapobiec wyjściu malucha z domu, zawieś na drzwiach niewielki dzwonek - jego dźwięk będzie sygnałem, że dziecko otworzyło drzwi wyjściowe.

Nie trzymaj w domu roślin o trujących liściach, kwiatach, owocach. Dla rocznego dziecka nawet jeden zjedzony przez niego liść diffenbachii może okazać się śmiertelny.

Nie spuszczaj z oka małego dziecka, gdy chodzi samo w ogrodzie czy na spacerze w parku. Wiele krzewów ozdobnych i kwiatów ma własności trujące - szczególnie uważaj na cis, oleander, rododendron, tuję, zimowita jesiennego i trzmielinę.

Gdy wybierasz się z małym dzieckiem do cyrku, zoo, dużą imprezę plenerową (wszędzie, gdzie gromadzi się wielka ilość ludzi) zawieś dziecku na szyi tabliczkę z imieniem, nazwiskiem i numerem swojego telefonu komórkowego - dzieci z przestrachu potrafią zapomnieć dane.

Zobacz także: Czy wiesz jak nauczyć dziecko zachowania się w kościele?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/5 lat temu
Jestem strasznie przewrażliwiona na punkcie bezpieczeństwa. Aż czasem zdaje mi się, ze chwilami przesadzam.