POLECAMY

Czy wiesz czym się kierować przy wyborze łóżeczka dla dziecka?

Łóżeczko to jeden z najważniejszych mebli, które będą potrzebne gdy w domu pojawi się dziecko. Oto kilka moich porad na temat tego jakie łóżeczko wybrać.

Łóżeczko powinno spełniać następujące kryteria: być bezpieczne, wygodne, praktyczne i wytrzymałe.

Bezpieczne łóżeczko posiada odpowiedni atest. Rozstaw szczebelków łóżeczka dla bezpieczeństwa powinien być nie większy niż sześć centymetrów, drewniane części powinny być gładkie, a wysokość dna łóżeczka regulowana. Żadne metalowe części łóżeczka nie mogą wystawać, wszystkie powinny być dobrze osłonięte. Łóżeczko nie powinno mieć także niebezpiecznych dla dziecka, ostrych kantów.

Najlepiej jeżeli podłoże materaca wykonane jest z metalu. Starszemu dziecku może zdarzyć się po nim skakać, dlatego ważne by było wytrzymałe.

Dobrze jeżeli górna krawędź barierki łóżka wyposażona jest w plastikową osłonkę. Dzięki temu dziecko nie będzie żuło drewna, co czasami się zdarza.

Ponadto, jeżeli zależy ci na tym, by łóżeczko można było łatwo transportować w mieszkaniu, np. pomiędzy pokojami, wybierz takie, które ma kółka. Kółka muszą posiadać blokadę.

Materac musi być przede wszystkim dobrze dopasowany do rozmiaru łóżeczka, pomiędzy nim a ramą łóżka nie może zostać zbyt duża przerwa. Poza tym, materac powinien odznaczać się dobrą jakością, być wygodny i trwały.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)